fbpx
Суспільство
Яке свято 28 березня: що потрібно обов’язково зробити в цей день, а що ні в якому разі не можна робити

Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам’ять трьох святих з ім’ям Олександр: священномученика Сидського (Памфілійского) і двох серед восьми мучеників Кесарійських.

Інші назви свята: «Олександр», «Нікандр». Джерело

Олександр Сидкий жив в 3 столітті і був ієреєм. Правитель Антонін засудив його до тортур за відкрите сповідання християнської віри.є

Але мученик переніс всі муки, але потім його стратили, відрубали голову. Примітно в цій історії те, що Антонін після страти не зміг зробити навіть кроку, він поплатився страшними конвульсіями і смертю.

А два юнаки з іменами Олександр теж стали мучениками, але під час правління Діоклетіана, це було в кінці 3-початку 4 століття.

Під час язичницького свята вони відмовилися поклонитися ідолам, Два Олександра, а з ними ще кілька християн з натовпу, вийшли і сказали, що теж готові постраждати за Ісуса. Всіх спочатку жахливо мучили, а потім обезголовили.

Чого не можна робити 28 березня

Сьогодні є звичайні забобонні і дуже правильні заборони. Не можна мити голову, бо скоро розлучитеся з коханими. Це може бути чоловік, а можуть бути просто близькі та рідні люди.

Не можна ввечері чесати голову, вона буде боліти, з тієї ж причини не можна грати з шапкою. Сьогодні не бажано починати важливі справи, але потрібно завершити вже розпочаті.

Крім того, не можна ходити в ліс. Тому що у вовків починаються «весілля», і вони стають дуже агресивними і можуть напасти на людину.

Якщо вовче виття не дає спати й людині страшно, то треба просто перевернути подушку. Ще сьогодні прийнято молитися, щоб вовки влітку не вбивали худобу.

Читайте також: Cьогодні день Федорівської ікони Божої Матері — в чому вона допомагає: молитва жінкам у період вaгiтнocті і при пoлoгax

Що потрібно обов’язково зробити в цей день

В цей день основною традицією є похід в ліс, щоб подякувати йому за дари. Ліс давав нашим предкам дичину, ягоди, гриби та лікарські трави.

Але вважалося, що в лісі живе багато духів, перед якими треба вибачитися за занепокоєння. Також збирають різні трави для настоїв і зілля.

Але в лісі потрібно бути дуже акуратними, тому що вовки в цей час дуже агресивні.

Ще за повір’ям з 27 березня на 28-е сняться віщі сни. Їх бажано запам’ятати, тому що якщо сон був поганим або навіть кошмаром, то потрібно перевернути подушку. Тоді він не виповниться.

У деяких снів є свої значення:

Якщо приснився ангел – ця людина проживе 100 років;

Якщо качали воду – будете багатими;

Приснилося, що свиня їсть – до крадіжки;

Кашляли уві сні – до здоров’я;

Було холодно – простудитесь;

Вирішували приклади – буде боліти голова;

Якщо уві сні вивихнути руку – втратите дружину;

А якщо суп наливали в тарілку – буде застілля.

Сьогодні було багато різних обрядів, робили обереги, лікували мігрень і знімали порчу. Обереги повинні були захищати від негараздів і приносити удачу.

Народні прикмети на 28 березня

Щоб позбутися від пристріту, потрібно провести ритуал в дощову погоду, але якщо дощу немає, то потрібно взяти відро з водою з природного джерела. На нього три рази наговорюють:

«Вода-вода, ти пройшла багато верст, багато бачила, багато чула. Може, знаєш, хто слово на мене погане сказав, діло зле зробив, оком окаянним на мене подивився. Прошу тебе, вода, прибери весь негатив з мене».

Потім воду повністю виливають на себе, три рази треба перехреститися і витертися простирадлом. Потім його слід повісити сушитися на вулиці.

Так вітер видує з неї всі негаразди. А якщо дощ, то потрібно не відро води на себе виливати, а просто постояти під дощем.

Потім це простирадло потрібно зберігати в затишному місці. Вважається, що ним потрібно утиратися після приходу нехорошої людини, або якщо ви погано себе почуваєте.

Потім її перуть у непочатій воді і сушать на відкритому повітрі.

Related Post