fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Яке свято 4 травня: що ні в якому разі не можна робити в цей день, а що потрібно обов’язково зробити

Цей день в народі називають по-різному: «Прокул», «День Прокула», «Ляльник», «Пpoкляття нeчиcті». Як і у багатьох інших свят, у цього теж православна основа.

В цей день Церква згадує згадує кількох мучеників, які зaгинyли одночасно в одному місці. Але народ вирішив обрати тільки одного Прокула Путеольського, який був дияконом.

В основному обрали його, тому що ім’я у селян це було поширене. Але також воно за звучанням нагадувало слово «пpoкляття». Справа в тому, що в цей день було прийнято пpoклинати нeчиcту силу.

Прокл у народі вважається захисником від нeчиcті. Йому можна про це помолитися, а можна використовувати інші народні методи.

Наприклад, раніше кричали за околицею і з порога пpoкляття темним силам, але обов’язково повертались при цьому на захід. Вважається, що саме там живуть злі духи.

Щоб захиститися від відьом, слід жінкам одягати білий одяг та червоний пояс. Навколо поля і городу треба ходити з віниками з сухої кропиви, звіробою і полину, іноді розмахуючи над собою. Тоді відьми не отруять росу на траві.

Читайте також: Чоловік на роботу ходить без обручки. Навіть не соромлячись, залишає її в будинку

Від кікімор, які нещодавно прокинулися, потрібно захистити худобу. Вхідні двері у хлів потрібно збризнути святою водою, на стінах вугіллям і крейдою намалювати хрести і повісити дзвіночки.

Треба голосно розмовляти і співати, це відлякує нечисту силу. У лісі потрібно залишити кошики з ласощами, якщо навіть їх не заберуть лісові духи, тварини з’їдять.

Не варто забувати задобрити і домовика. З усіх кутів потрібно вимести сміття, протерти вікна, щоб в будинок заходило більше сонячного світла, а в кутку біля печі поставити солодкий пиріг.

Чого не можна робити 4 травня

Не можна в цей день сваритися з близькими і кричати на оточуючих. Також було повір’я, що сьогодні відьми спеціально перетворюють росу на траві в отруту.

Тому до обіду тримайте всю худобу і домашніх тварин не на вулиці, можуть отруїтися відьминою oтpyтою.

Приказки і прикмети

  • Якщо дрібний дощ починає йти повільно – буде негода.
  • Якщо в цей день іде дощ з грозою і сильно гримить грім, значить очікується хороший урожай хліба.
  • Черемха відкрила колір – літо буде спекотним. Якщо квітів на черемсі багато – літо буде дощовим.
  • Якщо бджоли над яблунею гудуть, то взимку рано спати захочуть, тобто, жовтень вже буде холодний і морозний.
  • Народженим 4 травня слід носити аметист.

Related Post