fbpx
Здоров'я
Які стрaшні хвороби загострюються восени, і як від них вберегтися

Скоро настане осінь, а разом з нею пора загострення хронічних захворювань. Стрес перехідного сезонного періоду відчувають і практично здорові люди, не кажучи вже про тих, хто скаржиться на проблеми зі здоров’ям. Чому ж так відбувається і що потрібно робити, щоб уникнути серйо­зних проблем, пише портал “Справи Сімейні“.

Які хвороби загострюються восени?

Восени і навесні організм людини перебудовується на зимовий або літній лад. А це означає, що організм змушений справлятися з більшими, ніж зазвичай, навантаженнями. Будь-яка перебудова організму — стресом. До того ж нестійка дощова погода, постійно мінливі метеоумови є для людини додатковими факторами стресу.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день вчені і медики не можуть дати точного пояснення виникненню сезонних загострень, більшість з них вважає, що саме в стресі полягає основна причина зниження імунітету і загострення хронічних захворювань. На стан здоров’я людей впливає і перебудова через сезонні природні зміни. Порушення біоритмів знижує активність, тонус і навіть змінює швидкість росту клітин.

Отже, давайте розглянемо, які ж хронічні захворювання загострюються восени в першу чергу, і що в таких випадках слід робити.

Захворювання дихальних шляхів.

З огляду на зниження температури, дощі і вогкість, від яких наш організм уже встиг відвикнути за спекотні літні місяці, стає зрозумілим, чому, перш за все, восени значно частішають випадки вірусних і простудних захворювань, що вражають в першу чергу бронхи. При появі у вас таких симптомів, як кашель, нежить, підвищена температура і головний біль залишайтеся вдома, викликайте лікаря і виконуйте всі його розпорядження.

Необхідно пити багато рідини в теплому вигляді, особливо рекомендуються грудні збори і трав’яні чаї. Також для прискорення процесу одужання слід приймати призначені лікарем відхаркувальні препарати, які розріджують мокротиння. Уважно стежте за своїм станом: якщо кашель не проходить протягом тижня, з’являються болі в боці і спині при диханні, не спадає чи знову підвищується температура, то негайно звертайтеся до лікаря — ці симптоми можуть бути проявами пневмонії.

Загострення захворювань органів травлення.

Симптомами загострення хронічних хвороб органів травлення, зокрема виразки і хронічного гастриту, є «голодні» болі в надчеревній ділянці, печія, нудота, метеоризм. Для запобігання загостренню, слід відмовитися від їжі, що стимулює вироблення шлункового соку: смажені, гострі і жирні страви, дріжджове тісто, копченості, кава, газовані напої та ін. Для зменшення болю застосовуються спазмолітичні засоби, для зменшення секреторної активності шлунка — антацидні препарати.

Читайте такожЯк вчасно розпізнати відставання розвитку очей та зору у своєї дитини

Загострення артритів і артрозів.

Симптомами загострення цих захворювань суглобів є: гострий біль, почервоніння і набряклість в суглобовій області, обмеження рухливості суглоба. Для усунення симптомів захворювання за призначенням лікаря застосовують нестероїдні протизапальні засоби, антибактеріальні, глюкокортикоїдні й імуностимулюючі препарати, хондропротектори. Для профілактики необхідно тепліше одягатися, дотримуватися повноцінної, збалансованої дієти з обмеженням жирної їжі, приймати більше вітаміну С, що стимулює відновлення хрящової тканини.

Загострення гінeкологiчних та урoлогiчних захворювань.

У жінок дуже часто зустрічається загострення хронічного циститу, яке характеризується частими і болючими позивами до сечовипускання, сечовипускання невеликими порціями. У лікуванні цього захворювання призначаються лікарями протизапальні та антибактеріальні препарати. Для профілактики необхідно уникати переохолодження, дотримуватися правил iнтимнoї гігієни, регулярно займатися спортом. Також рекомендується вживати більше рідини — простої чистої води без газу, виключити з раціону гострі і солоні продукти.

Related Post

facebook