fbpx

Які податки повинна платити людина, яка здає квартиру

І що буде, якщо їх не платити. Юрист розповів про обсяги адміністративної та кримінальної відповідальності неплатників.

“Здаю квартиру знайомим за невелику плату. Договір оформив офіційно, але податки поки не плачу. Чим це може загрожувати?” – Віктор В., м Дніпро.

Відповідає Сергій Мороз, ст. партнер адвокатського об’єднання “Мороз, Торкаенко і партнери”:

“Згідно з чинним Податковим кодексом України, ви як фізособа зобов’язані платити 18% від доходу – податку на доходи фізосіб, а також 1,5% військового збору.

Відповідно до п. 179.7 ст. 179 ПКУ, фізособа зобов’язана самостійно до 1 серпня року , наступного за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації. Згідно п. 126.1 ст. 126 ПКУ, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму протягом строків, визначених ПКУ.

Він притягується до відповідальності у вигляді штрафу: при затримці до 30 календ арних днів включно, наступних за останнім днем ​​строку сплати суми грошового зобов’язання, – 10% погашеної суми податкового боргу; більше 30 календарних днів –
20% погашеної суми податкового боргу.

Підпис. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ передбачено, що після закінчення встановлених ПКУ строків погашення нараховується пеня.

При нарахуванні суми грошового зобов’язання контролюючими органами нарахування пені починається від першого робочого дня, наступного за останнім днем ​​граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні по ПКУ.

Читайте також: НОВА ПРОФЕСІЯ В УКРАЇНІ – ОЦІНЮВАЧ ЗАВДАНОЇ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того.

Яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ). Цей вид відповідальності відноситься до адміністративної.

Що стосується кримінальної, то, згідно зі ст. 212 ККУ, передбачається відповідальність за несплату податків в значній, великому, особливо великому розмірі.

Щоб наступила кримінальна відповідальність, за станом за 2017 рік сума неоплаченого податку повинна була складати від 800 тис. грн”.

Джерело.

You cannot copy content of this page