fbpx

Які продукти взяти в дорогу, щоб не отруїтися

Навіть діти, яких в повсякденному житті не змусити з’їсти хоча б “за маму”, відразу після посадки в поїзд, просять “влаштувати пікнік”.

Дорослі теж не проти потрапезувати в купе, адже їжа – це задоволення в будь-якому випадку, а в дорозі – подвійно: рушивши поїзд означає старт такого довгоочікуваного відпустки! Словом, без їжі в поїзді ніяк.

Ми вирішили розібратися, з чого повинен складатися пайок пасажира, щоб відпочинок не почався з лікування шлунково-кишкового тракту.

Наш експерт – Людмила Денисенко, дієтолог, член Європейської асоціації з вивчення ожиріння, Національного товариства дієтологів, Національної асоціації клінічного харчування.

“Життя” ланчу standart

Продукти з популярного набору мандрівника при кімнатній температурі зберігаються не так вже й довго.

  • Хліб з маслом

У теплі в жирі з’являються оксиданти – вільні радикали, закісляется наш організм. Те ж саме відбувається з будь-випічкою з кремом з вершкового масла і вершків, включаючи рослинні.

  • Глазуровані сирки

Це продукт молочного бродіння, та ще й містить цукор. Тому поза холодильником сирок перетворюється в концентрат мікробів просто в лічені хвилини! Це стосується також кефіру, ряжанки, сиру з фруктами і йогурту.

Читайте також: ТОП-5 ПОРАД: ЩО НЕ ВАРТО РОБИТИ В ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

  • Ковбасні вироби

Стерильним продуктом може вважатися лише ковбаса, шинка або сосиски, упаковані за допомогою вакууму, а й вони повинні бути з’їдені максимум через 10 годин, якщо зберігалися при кімнатній температурі.

В інших випадках розмноження бактерій відбувається в ковбасних виробах навіть в холодильнику.

  • Варене м’ясо і котлети

М’ясопродукти, які можуть зберігатися близько 3-4 годин при +25 ° С, – це ті, що пройшли стерилізацію в автоклаві. Решта не є абсолютно стерильними.

  • Картопля в мундирах

Як і будь-які інші термічно оброблені овочі, швидко скисає.

  • Стиглі банани

А також будь-які м’які фрукти (абрикос, слива, виноград, малина і т. П.) І все ягоди при впливі тепла і завдяки високому вмісту цукру дуже швидко стають небезпечними для шлунково-кишкового тракту.

  • Варені яйця

Краще їх не брати. Зварені круто, вони містять некорисний денатурований білок, а всмятку – на шкаралупі легко можуть з’явитися тріщини, що відкриє шлях мікробам.

Що краще взяти з собою

Ці продукти зможуть “пережити” ніч в поїзді, і ви зможете з’їсти їх на сніданок.

  • Хліб

Щоб уникнути його пересихання і в той же час запреванія загорніть його в пергаментний папір.

  • Твердий сир

Загорніть у фольгу або харчову папір – це відстрочить його розплавлення і пересихання.

  • Фрукти

Ті, що повільніше втрачають твердість, – яблуко, апельсин. Але не захоплюйтеся їх кількістю (як і овочами): великий обсяг клітковини може привести до підвищеного газоутворення. Також підійдуть сухофрукти: попередньо їх вимийте і висушіть.

  • Свіжі овочі

Щоб уникнути швидкого псування вони повинні бути вимиті, витерті насухо і складені в контейнер.

  • Здоба з повидлом

Загорніть її в харчову папір, щоб не зачерствіла.

  • Вода

Наслідки, без газу. Але, незважаючи на задуху в вагоні, не пийте більше 1,5 л за всю дорогу: здебільшого ви будете нерухомі, і більшу кількість рідини призведе до набряклості.

Джерело.

You cannot copy content of this page