fbpx
Економіка
Якими будуть ціни на продукти восени: експерти дали прогноз

Ціни на продукти в Україні постійно підвищуються – нехай десь за все на кілька копійок, але, все ж, зростання є. Так, за даними Державної служби статистики, зростання цін за перше півріччя склав більше 4%.

Якщо в 2017 р ціни на деякі товари зросли навіть більше, ніж на 20%, в 2018 році таких різких стрибків по продуктам харчування не було. Так, ціни продовжують поступово підвищуватися, але не досягають критичних відміток.

Експерти впевнені, що в цьому році у нас стандартна модель зростання цін, без будь-яких надзвичайних ситуацій, як це було, наприклад, в 2017 р Тому різких і раптових стрибків цін не передбачається.

“У цьому році у нас більш класична ситуація – помірне зростання цін на продукти харчування, непоганий урожай по всіх позиціях, тому я не очікую, якихось проблемних ситуацій.

Думаю, і за липень у нас буде або нульовий показник, або дефляція. А потім, як завжди, з осені, починається процес поступового зростання цін на продукти”, – пояснює економічний експерт Борис Кушнірук.

Проте, хоча зараз ціни на продукти харчування зупинилися або ж злегка знизилися, у вересні вартість овочів значно збільшиться, не кажучи вже про початок зими.

Читайте також: В УКРАЇНІ ВХОДЯТЬ В МОДУ КУПОЛЬНІ БУДИНКИ

Олексій Дорошенко також говорить про те, що в липні-серпні очікується дефляція, а ось з вересня продукти можуть подорожчати на 10-15%.

“У вересні вже по чуть-чуть будуть підвищуватися ціни. Я думаю, ціни на овочі можуть вирости вже на 10-15%, особливо, за тими овочам, які сильно падали в ціні. Але по крупах, молочної продукції, м’яса, хліба у нас не буде значних коливань цін.

У грудні, в порівнянні з серпнем, може бути значне підвищення цін на ті ж овочам – близько 20-30%”, – підсумував Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Джерело.

Related Post

facebook