fbpx
Лайфхаки
Якщо любиш – відпусти: закоханим краще спати окремо

Люди похилого віку вже давно порушують негласну подружню традицію спати на одному ліжку. З віком місце романтики займає проблема здоров’я і гарного сну. Однак в останні десятиліття все більше молодих пар також практикують роздільний сон.

Переваги спільного сну

У США Sleep in America з  2001 по 2005-й кількість молодих пар, які спали окремо, збільшилася з 12 до 23%. У 2015 році таких вже було близько 40% . У Росії подібних досліджень не проводилося, проте повсякденний досвід підказує, що тенденція певною мірою характерна і для нашої країни.

Чому ж люди йдуть на такий крок? Адже спільний сон має свої плюси. По-перше, він корисний з точки зору підтримки відносин. Але на практиці роздільний сон зменшує шанс появи спонтанного бажання.

Крім того, в одному дослідженні, було доведено, що сон жінок, які перебувають у відносинах, значно міцніше, ніж сон жінок-одиначок. Це відбувається тому, що спільний сон дає нам відчуття захищеності. На гормональному рівні це відбивається в зменшенні кількості кортизолу, який відповідає за стан стресу .

Недоліки спільного сну

Проте ці переваги перекриваються недоліками спільного сну. Так, в лабораторії з вивчення сну і депресій університету Раєрсон було проведено дослідження Sex differences in the reactions to sleeping in pairs versus sleeping alone in humans, В якому сімейним парам пропонувалося 10 днів спати разом, а потім ще стільки ж – роздільно. Моніторинг процесу сну здійснювався за допомогою актографіческого обладнання. В результаті як свідчення лічильників, так і суб’єктивні твердження піддослідних вказували, що при засипанні з партнером якість сну було нижче.

Колін Карні, директор лабораторії, стверджує наступне:

“Люди кажуть, що їм краще спиться разом. Але сканування мозку показує, що вони не можуть досягти більш глибоких стадій сну, оскільки постійно прокидаються через рухів і звуків. Доктор Ніл Стенлі , засновник лабораторії з вивчення сну в Університеті Суррея, стверджує, що при спільному сні кількість його порушень збільшується на 50%”.

Новомодна традиція

Таким чином, з точки зору здоров’я і психологічного комфорту нам корисніше спати порізно. Однак сила традиції не дозволяє багатьом всерйоз розглядати подібну думку.

Ніл Стенлі робить дуже цікаве зауваження:

“Сучасна традиція спільного сну бере початок в епоху індустріальної революції, коли в перенаселених містах було недостатньо житлового простору.

Тобто, за його словами, ця традиція не має глибинних коренів, вона виникла як практична необхідність. Якщо так, то зараз вона стала абсолютно рудиментарної, що не несе в собі ніякого сенсу.

Більш того, якщо з обмеженістю житлового простору люди більш-менш впоралися, то проблема нестачі часу актуальна майже для кожного. Поганий сон загрожує серцевими і легеневими захворюваннями, депресіями, зниженням працездатності. Тому зараз перед нами виникає інша нагальна потреба: перестати жертвувати дорогоцінним сном заради романтичних примх”.

Втім, якщо ви задоволені якістю свого сну, то зовсім не обов’язково слідувати новомодної тенденції. В іншому ж випадку беріть на замітку лайфхак: якщо ви страждаєте хронічним недосипанням , роздільний сон може вирішити вашу проблему.

Читайте також: 10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИ НАПЕВНО ВІДКРИВАЄТЕ НЕПРАВИЛЬНО

Джерело.

Related Post