fbpx

Яку погоду чекати українцям

У найближчі кілька днів очікується відносно прохолодна погода і грозові дощі.

На вихідних в Україні очікується прохолодна погода, так стовпчик термометра вдень підніметься до позначки в 21-23 градуса вище нуля. На заході пройдуть грозові дощі, повідомляють синоптики Укргідрометцентру, як повідомляє сайт “Сегодня”.

Спочатку наступного тижня грозовий циклон переміститься на схід, крім того, очікується незначне потепління.Яку ж погоду чекати українцям в найближчий тиждень.

Прогноз погоди на тиждень

15 липня сильні дощі очікуються на заході України. При цьому стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля. На решті території – мінлива хмарність.

У центрі, в столиці і на півночі температура повітря вдень може піднятися до 23 градусів. Відносно тепла погода в цей день очікується на сході і півдні – до 26-27 градусів тепла вдень.

У неділю, 16 липня, грозові дощі пройдуть на заході, в Чернігівській та Одеській областях. У західних областях стовпчик термометра коливатиметься в межах 21-23 градусів вище нуля, така ж погода очікується в центрі і в столиці України.

Відносно прохолодна погода – в Чернігівській і Сумській областях. Тут температура повітря буде коливатися в межах 18-20 градусів тепла. На півдні і заході – можливе потепління до 26-27 градусів.

У понеділок грозовий циклон переміститься на схід, також опади пройдуть в Запорізькій і Дніпропетровській областях. Тут очікується потепління до 27-29 градусів тепла.

На решті території – мінлива хмарність. На заході – 22-24 градуси, в центрі і на півночі – від 23 до 35 градусів, а на півдні – від 25 до 27 градусів вище нуля.

18 липня дощі з грозами, згідно з прогнозом синоптиків, пройдуть на заході, сході, Дніпропетровській і Запорізькій областях . На півдні – 25-27 градусів, на заході – від 22 до 24, в центрі і на півночі – від 23 до 25 градусів. Щодо спекотна погода в цей день очікується на сході – стовпчик термометра підніметься до 31 градуса вище нуля.

Народний прогноз погоди

15 липня вшановується пам’ять святителя Фотія, митрополита Київського, повідомляє портал “Синоптик”. У минулі часи в цей день був ще свято Берегині. Берегиня шанувалася берегинею від зла і захисницею здоров’я. До цього часу встигає рання вишня.

Наші пращури помітили, якщо до 15 липня на деревах “проглянуть” перші жовті листя – осінь настане рано і зима буде ранньою. У період з 15 по 20 липня у річках і водоймах починає цвісти вода .

16 липня вшановується пам’ять благовірних князів Василя і Костянтина Ярославських. У народі цей день називається Маків, і з колишніх часів вважається нещасливим. 16 липня краще бути обережним і не починати ніяких справи.

До цього часу повністю дозріває і лісова , і садова суниця. У цей день наші пращури спостерігали за комарами і мошкарою: якщо вони в’ються колами, хороша погода гарантована в найближчі сім діб.

17 липня відзначається день пам’яті святого благовірного великого князя Андрія Боголюбського. У колишні часи дивились, чи жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: “Який Андрій – такий і Калинник (11 серпня)”.

Наші предки в цей день спостерігали, як “грає місяць”. Якщо його видно при сході, то здається що перебігають з місця на місце, змінює свій колір і ховається в хмари . Така “гра” передує гарному врожаю.

Читайте також: ВАЛЮТНІ БОРГИ ЗА 23 РОКИ: СКІЛЬКИ УКРАЇНА ОТРИМАЛА ВІД МВФ І ЩО ДОВЕДЕТЬСЯ ПОВЕРНУТИ

18 липня вшановується пам’ять преподобного Афанасія Афонського. У народі в цей день відзначали місяців свято. На Афанасія місяць продовжує грати, що віщує хороший врожай.

Наші предки в цей день спостерігали за хмарами: якщо на небі пливуть жовті, немов мед, хмари – до дощу . З цього приводу говорили: “З гнилого кута (південного заходу) наволокло хмари – буде дощ”.

19 липня вшановується пам’ять мученика Єрмія. З колишніх часів дійшла традиція на Єрмія варити варення з чорної смородини.

Також в цей день вшановується пам’ять преподобної Макрини (Макріді). У народі говорили, що осінь по Макріді треба дивитися, якщо 19 липня дощ, то і осінь буде дощовою: “Макрида мокра – і осінь мокра”.

You cannot copy content of this page