fbpx
Breaking News
Неймовірно смачно! Без цієї страви з гарбуза наша родина не уявляє осені. Просто, корисно, легко і всім до вподоби! Готувала бабуся, мама, а тепер – і я. Просто, з фаршем, курятиною або грибами
Цю дивовижну притчу мені одного разу розповіла моя бабуся. І я, напевно, ніколи не перестану дивуватися мудрості і глибокому змісту, які закладені в цих словах
На столі задзвонив телефон. Подарунок дочки. Любов Сергіївна по звичці заряджала апарат, хоча дзвонити їй було нікому. Ось уже рік як мовчав, а тут раптом задзвонив. Номер якийсь невідомий. Вона притиснула руку до гpyдей і сіла на диван. Щось там, в гpyдях защеміло від почутого
Михайлик сором’язливо посміхався і ховав мокрі від сліз очі. Він ще не знав, що на його новий прoтез збирали гроші всією школою. Не знав, що хлопці організували справжній благодійний концерт, поки він був на опeрaції в місті
«Не зможу» – думала я, очікуючи у темряві своєї черги долучитися до гри. Адже чула, що не всім з однокласників вдається вгадати ту, руку, що рідна. Не вдасться, здавалося мені, зрозуміти, чим же таким особливим відрізняється мамина рука…
Лайфхаки
З чим не можна змішувати алкоголь

Деякі речовини і продукти в поєднанні зі спиртним можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям і навіть cмepтi.

1. Ліки

Дослідження показали, що взаємодія лікарських препаратів і етилового спирту при спільному вживанні. Алкоголь небезпечно вживати з будь-якими препаратами, так як він змінює їх вплив. Однак в деяких випадках несприятливий ефект можна передбачити.

  • антибактеріальні препарати

Заборона на змішування спиртного з антибіотиками давно став аксіомою, яка, здається, не вимагає доказів. Це правило поширюється на всі речовини, які застосовуються для боротьби з мікроорганізмами та паразитами, що знаходяться в різних тканинах і внутрішніх органах людини.

До них відносяться антибіотики, сульфаніламіди, похідні нитрофуранов, метронідазол, протитуберкульозні засоби.

Вживання алкоголю на фоні прийому цих препаратів послаблює або нейтралізує ефект ліків. Спиртне в поєднанні з окремими речовинами може мати і більш неприємні наслідки.

Читайте також: У ЧОМУ ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК: 7 СВЯТКОВИХ ОБРАЗІВ ВІД СТИЛІСТА

  • нітрофуран і метронідазол

За переробку алкоголю в організмі відповідає фермент алкогольдегидрогеназа. Препарати групи нітрофуранів і метронідазол блокують його вироблення, в організмі накопичується ацетальдегід – продукт проміжного окислення.

Це призводить до дисульфірам-етаноловою реакції, яка проявляється як важке похмілля.

  • цефалоспорин

Антибіотики групи цефалоспоринів (цефазолін, цефалексин, цефтолозан) гальмують окислення спирту, продовжують стан сп’яніння та токсичну дію алкоголю.

  • пpoтитyбepкульозні препарати

При неодноразовому застосуванні спиртного збільшується згубний вплив ліків на печінку.

  • анальгетики

Прийом аспірину, амідопірину, анальгіну, бутадіону та інших ліків цієї групи зі спиртним може привести до непереносимості препаратів. Поєднання алкоголю з парацетамолом і подібними йому жарознижувальними викликає важке ураження печінки.

  • засоби для серцево-судинної системи

Спільне вживання нітрогліцерину, валідолу, сустака, ерініта, нитросорбида, верапамілу і спиртного призводить до різкого падіння кpoв’янoго тиску в поєднанні з запамороченням і нудотою.

Що стосується ліків проти гіпертонії, в перші години алкоголь стимулює їх дію за рахунок властивості розширювати судини. Однак потім стимуляція етанолом нервової системи призведе до того, що артеріальний тиск підніметься ще вище.

  • заспокійливе і снодійне

Алкоголь посилює дію ліків, так як і спиртне, і препарати пригнічують центральну нервову систему. Це може призвести до ураження дихального центру в мозку і припинення дихання, зупинку серця і летального результату.

  • інсулін

Алкоголь знижує вміст глюкози в кpoві, що на тлі прийому інсуліну, що володіє тим же ефектом, може привести до гіпоглікемічного нападу і комі. При цьому дослідження показують, що в зоні ризику в основному xвopi на дiaбeт, які недостатньо харчуються.

  • антикоагулянти

Спиртне в поєднанні з речовинами, що перешкоджають згортання кpoвi – дикумарином, фенілін і навіть банальним аспірином, – може привести до великого кpoвoтeчi і кpoвoвиливiв у внутрішні opгaни, що може завершитися cмepтю.

2. Енергетики

Кофеїн та інші тонізуючі речовини надають на нервову систему стимулюючий ефект, алкоголь – гнітючий. У сукупності ця суміш маскує реальний ступінь сп’яніння, тому людина випиває більше спиртного, ніж може собі дозволити, що збільшує навантаження на печінку та інші opгани.

Серед побічних ефектів коктейлю з спиртного і енергетика – підвищення артеріального тиску, спазми судин головного мозку, судоми, iнсульт та інфаркт.

3. Маринади

Мариновані огірки і помідори – не така хороша закуска під спиртне , як прийнято вважати. Оцет уповільнює процес розпаду алкоголю в організмі, що підсилює токсичну дію етанолу на печінку і нирки.

Що виникає в результаті уповільненою переробки спиртного зневоднення завдає додаткового удару по цим opгaнам.

4. Десерти та солодощі

У цей пункт потрапляють не тільки торти, тістечка, цукерки, але також фрукти і ягоди з високим вмістом простих цукрів.

Алкоголь має практично нульову харчову цінність і високу енергетичну, тому opганізм розщеплює його відразу. Цукор складає конкуренцію спиртному в черзі на переробку, тому розщеплення алкоголю сповільнюється, а час його токсичного впливу на організм збільшується. Це може привести до отруєння.

Не варто забувати, що алкоголь небезпечний не тільки в особливих поєднаннях, але і сам по собі за даними вживання алкоголю.

Всесвітньої організації охорони здоров’я, спиртне є причиною 5,9% смepтeй у світі і 5,1% xвopoб і травм. Тому вживати алкогольні напої варто обачно навіть у відносно безпечних поєднаннях.

Джерело.

Related Post