fbpx
Економіка
З сьогоднішнього дня почали діяти пільгові тарифи на електроенергію для будинків з електроопаленням

З сьогоднішнього дня, 1 жовтня, українці, які користуються електроопаленням, будуть платити за електроенергію за пільговим тарифом — 90 копійок за кВт-годину.

Згідно з документами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), пільговий тариф буде діяти виключно в опалювальний сезон — з жовтня по квітень включно.

Читайте також: ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ В ЖОВТНІ: МОВНІ КВОТИ НА ТБ І ПРИЗОВ ДО АРМІЇ

Граничний обсяг спожитої електроенергії за цим тарифом становить 3 000 кВт на місяць. Всі електрику, використане понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом — 168 коп./КВт-год.

Зміни стосуються жителів приватних будинків з електричними котлами, а також квартир без газопостачання та центрального опалення, які, відповідно, обігріваються електроенергією.

Крім того, при наявності двозонним електролічильника вся електроенергія, яка споживається в нічний час з 23:00 до 7:00, буде оплачуватися за вдвічі меншим тарифом — 45 копійок за кВт -годину .

Щоб перейти на пільговий тариф, необхідно документально оформити зміну типу опалення. Інформація про новий тариф, а також інформація про пільгу повинні бути внесені в договір.

Так, якщо споживач встановлює електроопалення, він матиме право розраховуватися за меншим тарифом. В такому випадку буде застосовуватися тариф «Для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками».

З цього питання варто звертатися до центрів обслуговування клієнтів енергопостачальних компаній в своїх регіонах.

Після завершення опалювального сезону пільговий тариф припиняє свою дію і населення оплачує електроенергію за єдиними встановленими регулятором тарифами: до 100 кВт — 90 коп. / КВт-година, понад 100 кВт — 168 коп./КВт-год.

Нагадаємо, раніше віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко попереджав, що опалювальний сезон в Україні може початися раніше запланованих термінів через серйозне похолодання.

Джерело.

Related Post

facebook