fbpx
Наука
З’ясували, чому чоловіки швидше старіють

Угорські науковці з Університету Сегеда виявили, що чоловічий мозок старіє і зменшується швидше, ніж у жінок. Справа у сірій речовині в мозку, якої у чоловіків менше, йдеться у дослідженні.

У експерименті взяли участь 103 людини. 53 чоловіка та 50 жінок відібрали за віком та задовільним станом здоров’я. Наймолодшому піддослідному було 21 рік, а найстаршому 58 років

Нейрофізіологи сканували їхній мозок, щоб визначити взаємодію між розміром мозку, віком і статтю. Саме ці три складові впливають на зміни в обсязі сірої речовини у мозку людини.

Медики виявили, що структури головного мозку чоловіків і жінок відрізняються, зокрема в підкіркових областях. Вчені використовували сегментацію підкіркового аналізу на основі моделі для вимірювання кількості підкіркових ядер мозку.

Чоловіки втрачають більше сірої речовини швидше у хвостатому ядрі головного мозку. Воно відповідає за контроль емоцій і рухів. Крім того, обсяг сірої речовини має більш значне вікове зниження у чоловіків. Старіння впливає на таламус, частина якого відповідає за передачу інформації в головному мозку, більше у чоловіків, ніж у жінок.

Надмірне довге спілкування в соціальних мережах може призвести до проблем з харчовими розладами. Дослідження британських показало, що у 95% дівчат, які проводять в соцмережах більше години в день спостерігалося найбільші проблеми зі сприйняттям власного тіла.

Читайте також: АНІ ЛОРАК ПОКАЗАЛА ПІДРОСЛУ ДОЧКУ

Джерело.

Related Post