Суспільство
Забужко про скандальний театр на Подолі: Ми потроху вилазимо з темряви «колоніальної ночі»

На думку української письменниці, чотири покоління киян «наглухо відрізали від самого концепту сучасної театральної архітектури».

У Києві не відкривали спеціалізовані театральні приміщення з 1933 року. Про це в Facebook написала українська письменниця Оксана Забужко, коментуючи скандал з реконструйованим фасадом Київського драматичного театру на Подолі.

«Одне зауваження до «архітектурним дискусій». Взагалі-то, на хороший лад, новина повинна звучати так: «Вперше з часу «розстріляного відродження» в Києві побудований новий театр. І це, їй-Богу, – прекрасна новина! Історична. Тому що, дорогі кияни та «співчуваючі», якщо раптом забули – востаннє спеціалізоване театральне приміщення (в клубі «Харчовик», тій симпатичній конструктивістській будівлі на Контрактовій, де нині знаходиться Дитячий музтеатр), відкрилося в Києві 1933 року останнім відлунням вже «відстріляних» 1920-х», – написала Забужко.

Після цього, зазначає письменниця, радянська влада руйнували театри в Києві, при цьому не побудувавши жодного натомість.

«Ні в чому так переконливо не виявляється колоніальна політика, як, власне, в так званому «культурному будівництві», і «жодного побудованого театру в столиці за 83 роки» – для будь-якого тямущого найкраще свідчення, на який рівень «гидоти спустошення» була приречена та нещасна «столиця», – додала Забужко.

Вона підкреслила, що чотири покоління киян «наглухо відрізали від самого концепту сучасної театральної архітектури».

«Хто не сильно шариться за кордоном по європейських театрах – так і змушений був залишатися в своїх уявленнях про театральне приміщення на рівні «плюшу з балкончиками». Подумайте про це, перш ніж обурюватися новим театром. Гарненько подумайте. Може, тоді ви так само нетерпляче чекатимете першої прем’єри в ньому, як чекаю я, – щоб зацінити інтер’єр. І можливо, порадіти, що ми все-таки потроху вилазимо з темряви нашої «колоніальної ночі», – підсумувала Забужко.

29 листопада Києві на Андріївському узвозі відкрили фасад нової будівлі Театру на Подолі, яка викликала дискусії в мережі.

Будівля, спроектована командою харківського архітектора Олега Дроздова, називали прикладом несмаку, «кіоском», «саркофагом» до блоку ЧАЕС і навіть «крематорієм».

christopher-miller

Архітектор наполягає, що вони доклали максимум зусиль, щоб «м’яко увійти до контексту, наскільки це можливо». «Інший момент, що сам об’єкт дуже великий для Андріївського. Якщо ви подивитеся, невеликі театри в будь-якому місті, як храми, домінують над містом», – сказав Дроздов.

Головний архітектор Києва Олександр Свистунов обіцяє, що проект Театру на Подолі ще виставлять на обговорення експертів і громадськості.

Відкриття театру заплановано на березень 2017 року.

Читайте також: ЩО ЧЕКАЄ НА УКРАЇНУ В ГРУДНІ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ І СВЯТА ПЕРШОГО МІСЯЦЯ ЗИМИ

Джерело.

Related Post

facebook