fbpx

Застряглі туристи і відміни рейсів: чому авіакомпанії виявилися неготовими до турсезону

Як тільки стартував туристичний сезон українські туристи зіткнулися з проблемами. В середині червня півтисячі українців не змогли вилетіти до Туреччини. Всі вони купили путівки через турагентство.

Перед вильотом пасажирам повідомили, що їх літак зламався. Днями проблеми виникли у клієнтів великої туркомпанії – туристи не змогли вилетіти з Туреччини і з України вирушить на відпочинок.

Проблема і в турагентствах і в авіалініях, вважає СЕО та співзасновник компанії AirAdvisor Сергій Александров. Перші продають квитки на рейси з неіснуючими авіарейсами або розкладом, надмірно експлуатуючи авіапарк.

Другі використовують застарілі літаки і обладнання і теж перевантажують свій авіафлот і персонал.

 “Згідно з дослідженням Української асоціації туристичних агентств, середній вік літаків українських авіаперевізників становить понад 20 років.

Більшість з них купується на так званих” відстійниках “, оновлюється до стану, що дозволяє їх експлуатувати і все – вони перевозять людей”, – каже Александров.

Авіаперевізник зобов’язаний пояснити причини відміни або затримки рейсу. А трансферним пасажирам забезпечити своєчасну пересадку на стикувальні рейси.

При цьому перевізник може не виплатити компенсацію, якщо скасування або затримка рейсу пов’язана з надзвичайними ситуаціями, наприклад, погодними умовами або страйком співробітників.

Читайте також: У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ МАТИ ПOБUЛA ДВОРІЧНОГО СИНА: МАЛЮК В PEAНIМАЦІЇ

Якщо рейс все ж скасували, треба отримати на стійці реєстрації або в касі авіакомпанії документальне підтвердження скасування рейсу. Збережіть квитки і посадкові талони.

У разі додаткових витрат, пов’язаних зі скасуванням рейсу – харчування, проїзд, проживання в готелі, – слід зберігати чеки, що підтверджують такі витрати.

При цьому права пасажирів погано дотримуються, вважає Александров. І все починається ще на етапі спілкування з авіакомпанією. Претензію пасажирам можуть просто відмовитися розглядати.

Справа в тому, що авіакомпанії вимагають надсилати претензії звичайною поштою, що суперечить закону. Тільки одна компанія в Україні приймає претензії електронною поштою.

 “За” Правил повітряних перевезень пасажирів і багажу “перевізник зобов’язаний розглянути претензію і повідомити заявника про її задоволення або відхилення з обґрунтуванням протягом трьох місяців з дати отримання.

При цьому “Закон про звернення громадян” встановлює, що звернення розглядаються в термін не більше одного місяці з дати отримання. А ті, які не потребують додаткового вивчення – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів з дня отримання”, – зазначає Александров.

Але авіалінії користуються саме правилом трьох місяців. І відповідальності за ігнорування претензії немає.

 “Навіть якщо пасажир вирішиться на суд і виграє його, то авіалінія оплатить абсолютно ту ж суму коштів сплатила б і до суду.

Таким чином, авіалініям вигідно відмовляти або ігнорувати претензії пасажирів, так як мало хто дійдуть до суду і навіть їм авіалінія не сплатить більш того , ніж вона повинна сплатити і в до судового порядку”, – додає правозахисник.

У зв’язку з проблемами, що виникли на ринку туристичних послуг, Кабмін готує ряд рішень, які сприятимуть усуненню неприємних випадків порушення або невиконання умов договорів між туркомпаніями і споживачами їхніх послуг.

Джерело.

You cannot copy content of this page