fbpx

Завтра – довгоочікувана прем’єра!  Українську стрічку “Захар Беркут” Точно варто подивитися.

Отже, завтра, 10 жовтня,  на великі екрани виходить фільм «Захар Берут» режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Зйомки «Захара Беркута» пройшли на Закарпатті та в Київській області, серед відомих місць зйомок було озеро Синевир та Манявський водоспад.

Бюджет “Захара Беркута” 113 млн гривень, з який 30 млн надало Державне агентство України з питань кіно.

“Захар Беркут” – український історичний екшн режисерів Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна. Це екранізація однойменної повісті українського класика Івана Франка, у кіносценарій її адаптували Ярослав Войцешек та Річард Ронат.

Над створенням фільму працювала також колеги з Голлівуду, а саме режисер Джон Вінн, а також продюсери Джефф Райс, Юрій Карновський і Раджа Коллінз. Українська команда на чолі з Ахтемом Сеітаблаєвим відповідає за всю творчу та змістовну частину «Захара Беркута», а голлівудські партнери забезпечують комунікацію з міжнародним акторським складом стрічки та допомагатимуть з просуванням проекту на північноамериканському ринку.

Повість “Захар Беркут Івана Франка вважається одним з найвідоміших представників української літератури за кордоном, а за більше ніж 135 років після виходу її перевидання нараховує більше 5 млн примірників.

Партнером та історичним консультантом стрічки виступає «Міжнародний Фонд Івана Франка» на чолі з онуком видатного письменника Роландом Франком.

Роль Захара Беркута в фільмі виконує американський актор Роберт Патрік, відомий за фільмами «Термінатор 2: Судний день», «Міцний горішок 2», «Останній кіногерой», «Ангели Чарлі 2», «Бетмен» та багато інших. Роль Тугара Вовка дісталася британському актору Томмі Фленагану (“Сини анархії”, “Хоробре серце”, “Гладіатор”, “Гості козирки” тощо). У фільм також взяла участь велика акторська команда з України, США, Великобританії, Казахстану та Монголії.

У стрічці вражають не лише декорації та масові сцени середньовічних битв, а й костюми, яких вручну було відтворено більш ніж 3 тисячі одиниць. Художницею з костюмів виступила Антоніна Белінська, яка також працювала над костюмами для фільму “Сторожова застава”. Художником-постановником фільму став Владлен Одуденко, лауреат кінопремії “Золота Дзига”, відомий роботами “Дике поле”, “Поводир”, “Брати” тощо.

Виробництвом фільму займалися Kinorob і CinemaDay.

Джерело

You cannot copy content of this page