fbpx
Суспільство
Зі шкільної програми приберуть «Війну і мир»

Школярам пропонують більше не вивчати ще й Фьодора Достоєвського.

Міносвіти України оприлюднило другу редакцію напрацювань зі зміни шкільних програм для 5-9 класів. Обговорення пропозицій триватиме до 4 квітня, повідомляють Вести. Фінальні версії програм будуть представлені на початку травня.
Разом школярі, їхні батьки і педагоги надіслали близько тисячі зауважень з 13 предметів, частину з них погодили, у два рази більше — відхилили. Найбільш гарячі дискусії точаться навколо програм до курсів з історії України і зарубіжної літератури.

У свою чергу з курсу «Світова література» пропонують прибрати російських класиків, додавши світові бестселери. Так, у програму для п’ятикласників додали твір «Чарлі і шоколадна фабрика», у 7-му класі будуть читати казку «Бродячий замок Говла» Діани Джонз, у 8-му класі — роман сучасної російської письменниці Марини Аромштам «Коли відпочивають янголи», а у 9-му — «Убити пересмішника» Гарпер Лі і «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері.

Прибрали з програми романи і повісті Льва Толстого і Фьодора Достоєвського, а ось Чехова, Гоголя, Булгакова і Гейне з Гете залишили.

Читайте також: В Україні затвердили проект реформи освіти

Джерело

Related Post

facebook