fbpx
Події
Знайдений мертвий близнюк Чумацького Шляху

Вчені досліджували галактику за допомогою телескопів обсерваторії Кек, розташованої на Гавайському архіпелазі

Міжнародна команда астрономів виявила мертву галактику, яка за віком порівнянна з Чумацьким Шляхом. Вчені вважають, що причиною “передчасного старіння” є надзвичайно висока швидкість народження зірок.

Галактика ZF-COSMOS-20115, віддалена від Землі приблизно на 12 мільярдів світлових років, утворилася через 1,65 мільярди років після Великого вибуху. Вона характерна порівняно невеликими розмірами, але при цьому володіє високою щільністю. В області простору, діаметр якої дорівнює відстані від Сонця до туманності Оріона, міститься близько 300 мільярдів зірок.

Вчені досліджували галактику за допомогою телескопів обсерваторії Кек, розташованої на Гавайському архіпелазі. Виявилося, що у віці 700 мільйонів років темпи формування зірок у ZF-COSMOS-20115 були в п’ять тисяч разів вище. Така швидкість призвела до того, що галактика вичерпала “паливо” менш ніж за сто мільйонів років.

За словами дослідників, еволюція ZF-COSMOS-20115 не вписується ні в одну з існуючих теоретичних моделей. Тому поки неможливо визначити причини швидкого зореутворення.

Читайте також: У Мережі з’явилися прекрасні знімки космосу

Джерело

Related Post

facebook