fbpx
Breaking News
Приготувати смачний торт з безе, горіхами і пудингом можна, випікши один-єдиний корж. Тому рецепт сміливо можна назвати швидким і простим
Ваша страва вдасться смачною й ароматною, якщо ви будете знати, які прянощі до чого підходять. Ідеальна шпаргалка!
Ніна слухала подругу і розуміла, що Ліда розповідає про її коханого Макса… – Він тааакий!.. Ти навіть не уявляєш! – торохтіла про свого нового хлопця Ліда. – Чорнявий, підкачаний, спортивний! А почуття гумору в нього яке! Ми вчора цілий вечір Києвом на його новенькому срібному «Рено» каталися, а потім повечеряли в його улюбленому ресторанчику… Максим такий уважний… На ранок дівчата придумали план помсти.
Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. Чоловіки не люблять дітей від першого шлюбу жінки. Чому?
Всім нам хочеться зустрічатися з приємними і світлими людьми, але це не так просто. Всі люди різні, і навіть є ті, хто може заздрити або радіти чужим неприємностям. Найсильніша молитва, яка захистить від поганих людей
Здоров'я
10 ознак серйозних захворювань, про які сигналізують нігті

Форма і колір нігтів показує у якому стані знаходиться організм. Знебарвлення або потовщення, можуть вказувати на проблеми зі здоров’ям, включаючи захворювання печінки і нирок, серцево-легеневі порушення, анемію і діабет, пише Gazeta.ua

Так повідомляє педіатр Євген Комаровський із посиланням на Американську академію дерматології.

Якщо ви помічаєте якісь суттєві зміни з нігтями, включаючи набухання, зміну кольору, форми або товщини, зверніться до дерматолога.

10 симптомів зміни нігтів і ті проблеми зі здоров’ям, з якими вони можуть бути пов’язані.

1. Білі плями

Маленькі білі плями на нігтях зазвичай з’являються від травм нігтя. Вони не викликають занепокоєння і поступово зникнуть самі по собі. Якщо не зникають, то це свідчить про грибкову інфекцію.

2. Жовті нігті

Нігті можуть стати жовтими з віком або через куріння сигарет. Якщо нігті товсті, кришаться і жовті, причиною цього може бути грибкова інфекція.

Рідше жовтизна нігтів може бути пов’язана із захворюванням щитовидної залози, діабетом, псоріазом або хронічним бронхітом.

3. Сухі, потріскані або ламкі нігті

Таке можливо, якщо ви регулярно користуєтеся засобом для зняття лаку або живете в місцевості з дуже низькою вологістю.

Розтріскування і розщеплення нігтів також можуть бути викликані грибковою інфекцією або хворобою щитовидної залози, особливо на гіпотиреоз. Крихкість нігтів часто викликається дефіцитом вітамінів А і С або вітамінів групи В.

4. Потовщення кінцевих фаланг пальців у вигляді “барабанних паличок”

Пальці поступово збільшуються, ніби розплющуються в кінцевих фалангах, а нігті загинаються вниз і стають більш щільними. Це може бути ознакою низького рівня кисню у крові, пов’язаного з захворюванням легень.

Також це буває пов’язано із захворюваннями печінки і нирок, серцевими захворюваннями, запальними захворюваннями кишечника і CНOДoм.

5. Горизонтальні гребені і смуги

Горизонтальні гребені можуть бути викликані псоріазом, неконтрольованим діабетом, серцево-судинними захворюваннями або браком цинку.

6. Вертикальні хребти

Такі зміни зазвичай вважають нормальним ознакою старіння, що не викликає занепокоєння. В деяких випадках нігтьові хребти говорять про нестачу поживних речовин, в тому числі вітаміну B12 і магнію.

Читайте також: ТОП-5 ПОРАД, ЯК ПЕРЕЖИТИ СПЕКУ

7. Ложкоподібний нігті (або койлоніхія)

Нігті, вигнуті по краях так, що вони стають схожі на ложку, можуть бути ознакою залізодефіцитної анемії, гемохроматоза (надлишкового всмоктування заліза) або хвороби серця.

8. Точкова корозія

Якщо нігті мають множинні ямки або вм’ятини, це може бути першою ознакою псоріазу. Пігментація нігтів також викликається захворюваннями сполучної тканини (включаючи синдром Рейтера), осередковою алопецією або аутоімунним захворюванням, яке викликає втрату волосся.

9. Темні плями

Чорні смуги або хворобливі нарости на нігті можуть бути викликані на меланому – смертельну форму раку шкіри.

Якщо нігті в основному білі з вузькою рожевою смужкою нагорі, відомої як нігті Террі, – це може бути ознакою хвороби печінки, застійної серцевої недостатності, ниркової недостатності або діабету.

Related Post

facebook