fbpx
Суспільство
10 “підслуханих” історій про добро, які змушують посміхатися і плакати

Часто добро набагато ближче, ніж ми уявляємо. iBilingua підготував для вас “підслухані” історії про добро, що зовсім поряд.

  • В грудні минулого року мені стало погано в трамваї. Я втратила свідомість в забитому транспорті і почала задихатись. Ніхто не уступив мені місце, всі обходили мене, поки в трамвай не зайшла моя рятувальниця. Тендітна жіночка витягнула мене на собі, викликала “Швидку” і робила мені штучне дихання до приїзду лікарів. Їхала зі мною в лікарню! Дочекалась новин з реанімації і залишила лікарям записку з номером, щоб я зателефонувала, коли прийду в свідомість. Тепер вона моя найкраща подруга.
  • Байдикую вдома, раптом дзвонить телефон. Незнайомий номер. Вирішила дізнатися, хто це. Чую схвильований голос дівчини: “Мам? Так, я йду додому. По такій-то вулиці. Не кидай трубку! Давай поговоримо…”. Так і пробалакали ми з нею, доки вона не дійшла додому. Виявилось, за нею йшли якісь підозрілі чоловіки, і відчепилися, бо почули розмову по телефону.
  • Якось на свій День народження я була в іншому місті в новому колективі. Ми були малознайомі, і я не стала говорити про свято, а просто пішла прогулятись по місту. Коли я повернулась до готелю, мене почали вітати прямо з порогу Здивована, я зайшла в номер, де жила з колегами. Був накритий стіл і на мене чекав маленький подарунок. Виявилось, вранці прийшла телеграма від батьків (це було ще в той час, коли не було мобільних), її прочитали і вирішили влаштувати мені сюрприз.
  • Мені 18 і мене поклали в дитячу лікарню. Через тиждень в мою палату підселили хлопчика з дитячого будинку, йому 9 років. Цілими днями він дивиться в вікно, сумує і читає мої книжки. Зараз я з ним в лікарні, як батько. Доглядаю за ним, віддаю всю свою їжу. Вчора він перше спробував пельмені! А сьогодні моя мама принесла величезний пакет одягу для нього. Скільки щирого щастя було на обличчі цієї дитини!
  • Їхала якось в метро, було небагато людей, поряд зі мною сіла приємна жінка зрілих років. Від неї дуже смачно пахло, парфуми були яскраві, мені безмежно сподобались. Я поцікавилась, якими парфумами вона користується. Вона відповіла, що не пам’ятає назву, але показала мені флакон. Я подякувала і сказала, що обов’язково знайду такі ж. Через хвилину вона знову дістає їх з сумки і дарує мені. Я в шоці!
  • Батько на протязі 11 років працює водієм маршрутки. Кожен будній день до нього сідала дівчинка, виходила біля школи, але так як зупинка знаходилась за перехрестям, вона часто просила зупинити прямо біля навчального закладу. Деякий час тато обурювався, але потім звик і сам зупиняв без нагадування. Дівчинка померла два роки назад. А він досі зупиняється біля школи. Висажує інших дітей – як дань пам’яті тій дівчинці.
  • Кілометрова черга в магазині. Один чоловік вже похилого віку попросив пропустити його – з одною коробкою шоколадних цукерок – він дуже поспішав до свого внука-першокласника. Я пропустила. На касі він став брати ще й Кіндер-Сюрпризи, постійно поглядаючи назад. Так от, розплатившись, він роздав кіндери мені і всім дівчатам в черзі, дякуючи за доброту і розуміння.
  • Сьогодні переді мною в черзі стояла 9-річна дівчинка і просила шоколадку у мами.  Після декількох “Ні” вона здалась і купила. Дівчинка взяла шоколадку, пройшла в чергу за мною і протягнула її маленькому хлопчику, який плакав. Мама спитала, чому вона віддала йому свою шоколадку. Дівчинка відповіла, що чула, як мама хлопчика казала, що у них нема грошей майже ні на що, поки вона не може знайти роботу. Добре серце – воно з дитинства.
  • Стою взимку на зупинці, мороз лютий, темно. Зі мною ще людей 20. Виділяється одна дама. На шпильках, в шубі, модна зачіска, макіяж, дорогі парфуми – одним словом, фіфа. А поряд з зупинкою від морозу плаче вулична кішка. Треться поряд з людьми, кричить. І тут ця мадам зі словами “ну ходи, погрію”, знімає рукавиці, бере кішку на руки, гріє вушка, а потім взагалі розстібає шубу і пригортає тваринку до себе. А мені, такій хорошій і правильній, навіть в голову це б не прийшло.
  • В класі мого сина була дівчинка. Вона з бідної родини, її батьки пили і вживали нaркотики. Але сама вона розумничка, красива, талановита. Ми з іншими батьками все дивувалися її можливостям. І тут прийшов час інститутів. У дівчинки грошей, звичайно, нема. Але ми, порадившись, вирішили, що оплатимо її навчання. Вона вступила, отримала червоний диплом і, подякувавши нам, записала суму боргу і поїхала закордон. Пройшло 5 років. Вчора мені на карту прийшла пристойна сума грошей. І підпис “ДЯКУЮ”.