fbpx
Україна
11 червня українці отримають безвіз: як без перешкод потрапити до ЄС та які документи готувати

З 11 червня українці зможуть перетинати кордон з Європейським Союзом без віз. Учора Рада Європи затвердила безвізовий режим. Проте частина українців боїться, що потрапити за кордон стане важче.

Головна умова подорожі без візи – це біометричний паспорт. Коштує він від 550 гривень. І попит на нього скажений. Зареєструватися в електронній черзі на найближчі два тижні практично неможливо.

Окрім цього, потрібен документ, що підтверджує бронювання місця проживання, та зворотний квиток.

Змусять прикордонники і показати вміст гаманця. В кожної країни є вимога, скільки коштів мандрівник повинен взяти з собою. В Німеччині це 45 євро на день, Греції – 50, а у Естонії аж 86.

Досвід грузинів, які вже декілька місяців користуються безвізовим режимом, довів, що повертають прикордонники мандрівників додому рідко.

Читайте також: ПОРОШЕНКО ЗРЕАГУВАВ НА ПОЯВУ СВОЄЇ ДРУЖИНИ НА КАНАЛІ АХМЕТОВА

“11700 осіб скористалися безвізовим режимом з Грузією за перший місяць. З них відмовили у в’їзді всього 26 людям”, – розповіла аналітик ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

Проте безвізовий режим можуть навіть призупинити, якщо українцям часто відмовлятимуть в перетині кордону.

“Якщо люди, яким обґрунтовано відмовляли в візах через серйозні речі, будуть розраховувати, що ці проблеми анулювалися, то в нас перші тижні і місяці буде багато проблем на кордонах”, – наголосив політолог Олександр Сушко.

Джерело.

facebook