fbpx
Лайфхаки
12 повсякденних звичок, які збережуть ваші гроші

Видання Business Insider зібрало поради інтернет-користувачів про те, як економити за допомогою нескладних звичок. Серед них виявилися незвичайні рішення на зразок занять математикою в магазині і правила п’яти питань.

Якщо скласти щоденні маленькі витрати, то за рік набереться пристойна сума. Користувачі поділилися своїм досвідом, як, трохи змінивши спосіб життя, зберегти гроші.

1. Пам’ятайте про різницю між економією в грошах і відсотках

Знижка 5% на товар вартістю 10 тисяч доларів не те ж саме, що 5% від 10 доларів. Але наш мозок звик все спрощувати і може не помічати цієї різниці. Так вважає програміст і економіст Джап Віл.

“Вивчивши поведінкову економіку, я став менше турбуватися про збереження 20 центів на спагетті, зате витратив багато часу, щоб укласти вигідну угоду при покупці машини.

І все-таки я бачу людей, які витрачають купу часу на вирізку продуктових купонів, але ніколи не замислюються про те, щоб перебратися в квартиру дешевше”, – Джап Віл.

2. Зробіть щось самі

Можна отримувати задоволення, освоюючи нові навички і виконуючи різні завдання. Інженер-механік Бетсі Мегас вважає, що такий підхід до життя допомагає розважатися і економити.

“Речі, які я освоїла: основи сантехнічних робіт, інтер’єрний живопис, шиття, ремонт велосипеда, приготування. Ще я б хотіла поліпшити свої будівельні навички і розібратися в пристрої комп’ютера”.

3. Практикуйте відкладене зaдoвoлeння

Ви ходите по магазину, раптом ваше серце завмирає, побачивши якогось товару. Це любов з першого погляду. І привід зупинитися. На цьому наполягає коуч Анжела Рекрутер .

Вона рекомендує не піддаватися першому імпульсу, а повернутися до речі, що сподобалася пізніше і перевірити, чи не затихло чи ваше бажання.

“Запитайте себе, чи зробить ця покупка вас щасливим через місяць? А через місяці? Рік, роки?”, –
Анжела Рекрутер.

4. Займайтеся математикою, поки ходите по магазину

“Кожен раз, коли я йду щось купити, я прикидаю, наскільки виросте сума цієї покупки за п’ять років при 10% річних (це трохи більше 60%)”, – зізнається користувач Пей Мішра.

“Якщо я хочу придбати щось за тисячу доларів, то задаюся питанням: чи хочу я цю річ зараз або 1 600 доларів через п’ять років?

Залежно від того, на що я планую витратити гроші – на гітару, яка мені потрібна, або телефон, який не потрібен, – я і приймаю рішення”, – Пей Мішра.

5. Не витрачайте на статус

Припиніть гуляти з марнотратними друзями. Якщо ви любите кататися на лижах – вперед! Але не треба їхати на всю різдвяну тиждень в Аспен, щоб валятися в дорогому готелі.

Поїдьте в не саме гарячий час (і, можливо, не на тиждень), виберіть місце і готель дешевше. Якщо ви справжній лижник, вас повинна хвилювати не гаряча ванна, а засніжені схили. Так вважає інвестор Терренс Янг (Terrence Yang).

6. Відстежуйте витрати і автоматизуйте платежі

Колін Кехілл  радить користуватися онлайн-банкінгом для всіх своїх карт, щоб стежити за грошима. Також він рекомендує активувати послугу «автоматичний платіж». Це безкоштовно і не вимагає ніяких зусиль.

“Мій орендодавець автоматично отримує плату за квартиру 27 числа кожного місяця. І мені ніколи не потрібно про це думати”.

Читайте також: ТОП-12 РЕЧЕЙ В БУДИНКУ, ВІД ЯКИХ ВАРТО ПОЗБУТИСЯ: КОРИСНІ ПОРАДИ

7. Готуйте їжу заздалегідь

Менеджер по продукту Зак Шефська  вважає, що один з найпростіших способів заощадити гроші і уникнути стресу – самому приготувати їжу на весь тиждень .

“Я витрачаю близько двох годин в неділю на підготовку. І протягом тижня не турбуюся про те, що я хочу з’їсти, не витрачаю час на очікування в чергах і ходіння по ресторанах. Це легко, просто і економить ваші гроші”.

8. Знайте, коли інвестувати в якість

Консультант з управління Венкатеш Рао рекомендує економити здраво. Він вважає, що не треба скупитися на речі, які використовуються часто, особливо якщо вони пов’язані з вашою продуктивністю.

Сюди відносяться ножі, комп’ютер, ліжко або робоче крісло. У довгостроковій перспективі ці витрати себе виправдають.

9. Витрачайте тільки свої гроші

«Слухайте свою дебетову, а не кредитну карту (вона бреше)», – говорить веб-розробник Лі Нгуєн. Кредитки змушують думати, що у вас є гроші, коли їх насправді немає. І перш ніж ви про це дізнаєтеся, вже загрузнете в боргах.

“Якщо у вас вже є борг за кредитами, то ваш головний пріоритет – позбутися від нього.
чи Нгуен”.

10. Припиніть споживати після півночі

Аксель Веннстром розповідає, що, ще будучи студентом, встановив для себе правило: не їсти і не пити нічого, крім води, після півночі. Він просто не бачив сенсу в їжі або напоях тоді, коли організм по ідеї повинен спати.

“Ця стратегія не обмежує ваш досвід або життя в коледжі і не змушує бути скнарою. Вона просто зменшує непотрібні витрати”.

11. Використовуйте правило п’яти питань

Белаваді Прахалад  пропонує дуже просту тактику для економії . Перед будь-покупкою він радить поставити собі п’ять питань:

  • Це бажання чи необхідність?
  • Мені потрібно саме це?
  • Уявляю я, що я це використовую?
  • Як часто я можу це використовувати?
  • Чи варто воно мого часу?

12. Задовольняйтеся тим, що маєте

Підприємець і консультант з управління Томас Антунез закликає навчитися любити речі, які вже у вас є.

“Ще до 35 років у мене було п’ять порше і три мерседеса-бенц. Це вісім найбільших помилок, які я коли-небудь робив. І всі вони були пов’язані з моєю нездатністю задовольнятися тим, що я вже мав. Повірте, в гонці володіння немає переможців”, – Томас Антунез.

Джерело.