fbpx
Суспільство
Сповідь. “Я не хочу дітей”

На сусідньому кріслі в літаку летить молода дівчина. Побачивши, що ми з немовлям проведемо з нею найближчі три години польоту, вона скривила обличчя і сказала своєму супутнику, що сидить через прохід від неї: «Цей політ пройде під девізом« ось чому я не хочу дітей ». Вона каже це неголосно, але так, щоб я почула.

І я сиджу зі своїм чотиримісячним карапузом, який посміхається мені своїм беззубим ротом, і відчуваю себе винуватою в тому, що я вважала за краще народжувати дітей, перетворюючи тим самим для когось простір поруч зі мною в пекло.

І мені прикро чути, що мій рай – це чиєсь пекло. І мені хочеться сказати їй, що її послання валить мене в лють. Тому що вона зазіхнула на щось дуже важливе в моєму житті. Але я дивлюся на неї і, здається, розумію, чому вона так говорить.

Ймовірно, їй страшно. Нестерпно страшно взяти на себе ще одну роль в цьому житті: стати матір’ю. І їй навіть зізнатися собі в цьому страшно. Тому вона всіма силами намагається зобразити презирство і дати зрозуміти, що вона вище за все це.

Або, може бути, у неї є негативний досвід в цьому питанні, і їй так боляче від цього, що вона не знаходить нічого іншого, крім як одягти маску відрази до дітей і людям, які пройшли цей досвід з іншим результатом.

А може, її чоловік каже, що не хоче мати дітей, і вона намагається з усіх сил довести, що і для неї це не має значення. Хоча, як насправді – нікому не відомо.

Приміряти на себе роль матері – це зовсім інший спосіб життя. Інша ступінь відповідальності за власне життя, за іншу людину, якої не було б без тебе.

Вона молода, вільна і незалежна. І їй дуже хочеться показати своєму супутнику, що вона сама так вирішила, що не хоче дітей. Що в її житті є щось вище цього. Щось цінніше цього. Що вона особлива.

І те, що Бог створив її жінкою з мaткою – нічого не означає. Що вона сама вирішує, використовувати її чи ні. Сама вибирає, як їй жити. І на що витрачати себе.

І вона не замислюється, що для цього можуть бути інші причини, які не видно на поверхні, з якими їй ще тільки належить зіткнутися, якщо вона зважиться, щоб дізнатися, як все йде насправді, а поки це лише несвідомі руху думки.

Можливо, їй здається, говорячи про відразу до дітей своєму чоловікові, це ніби додає їй очок. Ніби це може означати, що вона буде тільки його, і йому не доведеться ділити її з цими  істотами, не спати ночами і витирати їм соплі. І, ймовірно, вона думає, що йому це в ній подобається.

Вона не замислюється про те, що кидаючись такими фразами, вона ніби говорить своєму чоловікові: я не хочу продовжувати твій рід, я не хочу давати тобі потомство, я не довіряю тобі як чоловікові, який здатний дати мені захист і спокій.

Читайте також: СПОВІДЬ. Я ПOМPУ ЧЕРЕЗ 43 ДНІ

Коли ти не хочеш дітей – ти віддаєш перевагу залишатися маленькою. Роль матері тобі велика. Ти задоволена роллю дитини. Тобі в цій ролі годі й бути відповідальним – завжди є хтось великий, хто подбає про тебе і вирішить всі твої проблеми.

Твоя задача лише іноді впадати в роль жeртви – як малюки, хто плаче у відділі іграшок, щоб батьки зглянулися і все-таки щось купили – і цього достатньо, щоб отримати любов, увагу, турботу, а іноді ще й гроші.

Якими б не були причини, за якими жінка не хоче дітей, мені боляче чути, що зворотне – огидно. Ви можете мати або не мати дітей, хотіти або не хотіти їх, але ви не можете робити вигляд, що вас не оточують люди з дітьми, і ви не можете просто так наплювати на їхні почуття.

Зараз у нас з чоловіком троє дітей. І це найважливіше з усіх наших досягнень і реалізованих проектів. Мені шкода, що я не сказала в літаку цій дівчині, що я її почула і мене це зачепило, може бути, це змусило б її подумати про цю тему по-новому, може, вона б побачила це якось інакше, не знаю.

Мені так хочеться вірити, що їй вистачить сил щось зрозуміти про себе. Що вона ще встигне щось зробити, щоб подорослішати. Адже час народжувати дітей так швидко проходить.

А я лише хотіла додати, що для мене – це щастя, коли ти любиш свого чоловіка настільки, що хочеш, щоб він продовжив рід в твоїх дітях.

Джерело.

facebook