fbpx
Лайфхаки
3 фінансові уроки, які ви повинні швидко засвоїти

Багато хто вважає, що збирати гроші марно, особливо якщо ви мало отримуєте. Але саме в даному випадку це і важливо.

1. Спочатку заплатіть собі

Спочатку потрібно задовольнити свої основні потреби, а решту суми відкласти або витратити на досягнення своїх фінансових цілей, наприклад оплату боргів. Так у вас точно не буде шансу витратити гроші на непотрібні речі.

Якщо ви почнете відкладати невеликі суми від кожної зарплати, ви навіть не будете помічати, що в чомусь обмежуєте себе.

Наприклад, можна щотижня по вівторках і четвергах переводити на окремий рахунок по 300 гривень. Це зовсім небагато, але за рік у вас накопичиться багато, а це вже непогано.

Якщо ж ви кожен місяць будете переводити на цей рахунок ще по 1 000 гривень, вийде вийде ще більше. Такі витрати будуть не сильно помітні протягом місяця, зате в кінці року у вас буде велика сума.

2. Заведіть власний резервний фонд

Коли ми стикаємося з якоюсь непередбаченою ситуацією, не маючи резервного запасу засобів, ми часто робимо помилки.  Психологи і економісти виявили, що в такому стані ми стаємо грубішими і імпульсивнними, у нас знижуються кoгнітивні здібності.

Ми не можемо об’єктивно оцінити ситуацію з боку. Щоб впоратися з цією проблемою, нам доводиться брати мікропозик або розплачуватися кредитною карткою.

Для таких ситуацій і повинен бути резервний запас, інакше легко можна загрузнути в боргах . Так, це здається складним, особливо якщо ви мало отримуєте, але завести такий запас необхідно.

Почніть відкладати хоча б невеликі суми, тоді ви будете почувати себе впевненіше.

3. Грамотно виплачуйте кредити

Ще один важливий урок, який потрібно засвоїти: якщо банк схвалив вам видачу кредиту, це ще не означає, що вам буде легко цей кредит виплачувати. Адже кредитори заробляють на відсотках.

Банку вигідно, щоб ви вносили невеликі суми щомісяця і більше витрачали на оплату відсотків. Якщо ви хочете швидше виплатити кредит, стежте, щоб ці гроші не пішли на погашення відсотків.

Захищайте свої інтереси і не забувайте, що кредитори не на вашому боці.

Незважаючи на народну мудрість, яка стверджує, що ми вчимося на своїх помилках , дослідники виявили, що, зациклюючись на минулі невдачі, ми негативно впливаємо на свої звички в сьогоденні.

Постійне обдумування своїх промахів може привести до того, що ми тільки будемо повторювати їх знову і знову.

Коли ви витягли зі своєї помилки корисний урок, перестаньте займатися критикувати і рухайтеся далі, адже від цього цілком може залежати ваше фінансове благополуччя в майбутньому.

Читайте також: СКІЛЬКИ МОЖНА СПАТИ ВДЕНЬ, АБИ НЕ НАШКОДИТИ СОБІ

Джерело.

facebook