fbpx
Здоров'я
5 причин не пити сирі яйця

Вживання сирих яєць може призвести до шлункових отруєнь, висипань на тілі та проблем з печінкою. Медики перестали призначати цей продукт у профілактичних цілях. Доцент кафедри стоматології Інституту імені П.Л. Шупика Валерій Бургонський впродовж багатьох років радив пацієнтам робити бовтанки з яєць, кориці та теплої води. Тепер такі методи не застосовує.

“Суміш з білків яєць раніше рекомендували як простий метод, щоб зняти запалення при стоматиті. Бо мають фермент лізоцим, який допомагає у заживанні ран та боротьбі з бактеріями. Проте у останні роки такий метод лікування не рекомендуємо. Через сальмонельоз, яким можуть заразитися люди”, – каже лікар.

Чому небезпечні сирі яйця:

1. Зараження сальмонельозом. Бактерії сальмонели можуть потрапити до яйця на птахофабриках. Перевірити на їхню наявність неможливо – бо в лабораторіях роблять відбір окремих яєць. Однак не факт, що інші примірники не заражені. Лікується захворювання дуже важко, часто не піддається антибіотикам.

2. Алергія. Навіть після вживання невеликої кількості сирого жовтка у людини може з’явитися висипання на шкірі, нежить та погане самопочуття.

3. Проблеми зі шлунком. Свіжий білок погано переварюється. На відміну від жовтка. Може викликати хвороби печінки, посилює виділення жовчі.

4. Отруєння антибіотиками. Їх дають курям на фабриках. Відповідно, речовина потрапляє і в яйця.

5. Пташиний грип. Про його поширення на тій чи іншій фабриці часто повідомляють ЗМІ. Проте ніхто не може знати, що яйце, яке ви купуєте у маркеті не потрапило від хворої пташки.

Читайте також: ЧОМУ ВАРТО ПЛАНУВАТИ МЕНЮ НА ТИЖДЕНЬ

Яйця, які пройшли термічну обробку, значно здоровіші та більш стерильні. Їх корисно вживати для отримання необхідного білка, покращення самопочуття, у вигляді дієтичного харчування. В варених, як і в сирих яйцях, міститься лютеїн, корисний для зору – знижує вікову дистрофію на 43% та попереджує катаракту. Вітаміни, жири, білок та корисні мікроелементи допомагають нарощувати м’язову масу під час занять фітнесом.

Джерело.

facebook