fbpx
Здоров'я
5 продуктів для здорових суглобів

З віком суглоби зношуються, а великі навантаження і погане харчування тільки погіршують проблему. Якщо ж ви включите ці п’ять продуктів в свій раціон, то довше зберегти суглоби здоровими.

1. Желатин

Желатин – це білкова субстанція, частково гідролізований колаген, який отримують шляхом переробки тваринного матеріалу: шкіри, кісток і сполучних тканин тварин.

Згідно з дослідженням вчених з лабораторії функціональної молекулярної біології Кіта Бара, желатин містить поживні речовини, які необхідні тілу для виробництва колагену – білка, який підтримує еластичність шкіри , сполучних тканин і кісток.

Дослідники перевірили вплив желатину на організм за допомогою учасників, які отримували желатинові добавки перед тренуванням, і на штучно вирощених в лабораторії зв’язках.

В обох випадках желатин збільшив виробництво колагену, завдяки чому сполучні тканини стали міцніше і еластичнішою.

Желатин можна споживати в складі желе, заливного, супів, цукатів, десертів. Щоб не перевищувати калорійність раціону, ви можете приймати желатин у вигляді добавки.

Добре поєднувати желатин з вітаміном С. Він також необхідний організму для виробництва колагену.

2. Ягоди

В ході дослідження, проведеного медичним центром Бостонського університету, було виявлено, що всього 10 вишень в день захищають людину від нападів подагри – захворювання суглобів і тканин, пов’язаного з порушенням обміну речовин. При споживанні 10 вишень ризик виникнення нападу знижувався на 35%.

Вишня також усуває симптоми остеоартриту – дегенеративного захворювання суглобів, при якому вражається хрящ.

Дослідники з медичного центру в Філадельфії з’ясували, що пацієнти з остеоартритом, які споживають 453 грами (дві пляшки по 8 унцій) вишневого соку в день протягом шести тижнів, відчували себе набагато краще: зменшилися болі і закріпачених, відновилася функціональність суглоба. Крім того, в учасників знизився рівень С-реактивного білка – індикатора запалення.

Ще одна причина додати ягоди в свій раціон – високий вміст елагової кислоти, яка має властивості антиоксиданту і знижує запалення, що може мати позитивну дію під час артриту суглобів.

Великий відсоток елагової кислоти міститься в суниці, малині, ожині, полуниці.

3. Гранат

Гранатовий сік знижує запалення суглобів при oстeоaртрoзі. В рамках дослідження користі граната для здоров’я людини було доведено, що екстракт граната, багатий на пoлiфенолoригнічує активацію цитокінів ІЛ-1 і ФНП-α, які відповідальні за виникнення запалення.

Також гранатовий екстракт знижує ризик виникнення артриту у мишей, а у вже хворих особин зменшує запалення суглоба і рівень прозапальних цитокінів ІЛ-6.

4. Жирна риба

За рахунок ненасичених жирних кислот омега-3 сполучні тканини зберігають еластичність, підтримується здоров’я суглобового хряща і якість внутрішньосуглобової змазки.

Дослідження показали, що риб’ячий жир допомагає зменшити біль при артриті і знизити тривалість ранкової закріпачених суглобів.

Вчені зробили висновок, що деякі пацієнти можуть замінити звичайні препарати на добавки риб’ячого жиру і не відчувати болю.

Багато омега-3 жирних кислот міститься в чорній і червоній ікрі, свіжої скумбрії, оселедця , лососеві, сардинах, форелі.

Читайте також: ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ВРАНЦІ — ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ПРИЧИНИ

5. Оливкова олія

При захворюваннях суглобів, як правило, порушений обмін речовин хряща. При дегенеративних змінах в хрящі спостерігається підвищений рівень оксиду азоту в хондроцитах – клітинах хряща.

Було виявлено, що oлеoкантал з оливкового масла високого класу має протизапальний ефект. Він знижує вироблення оксиду азоту в хoндрoцитах і при цьому не впливає на життєздатність клітини.

Крім того, запобігає вироблення прoзaпaльних ферментів. Механізм дії oлеoкантал збігається з iбупрoфеном: зменшує зaпалення і полегшує біль.

Дослідження на мишах підтвердило, що оливкова олія в поєднанні з вітаміном D захищає від руйнування кісток.

Оливковою олією рекомендують заправляти салати, оскільки при нагріванні понад 180 градусів воно втрачає свої корисні властивості. Ось тут ви можете дізнатися, як вибирати, зберігати і використовувати оливкову олію, щоб воно зберегло смак і користь.

Включивши в свій раціон ці корисні продукти, ви довше збережіть еластичність тканин і здоров’я суглобів.

Джерело.