fbpx
Лайфхаки
5 речей, які назавжди запам’ятає ваша дитина

Виховуючи дітей, ми часом турбуємося про те, що насправді мало для них означає. Американський пастор Дейв Вілліс пропонує батькам зосередитися на тому, що дійсно важливо.

Як і багато інших батьків, ми схильні турбуватися про речі, які насправді так мало значать. Наші діти, швидше за все, не будуть пам’ятати кожну деталь домашньої обстановки або нашого прекрасного саду, або те, чи був холодильник заповнений продуктами відомих торгових марок або самими звичайними.

Давайте зосередимося на тому, що дійсно важливо.

1. Час, коли вони завдяки вам відчували себе в безпеці 

Кожна дитина вразливий і потребує захисту. Ваші діти будуть пам’ятати ті вечори, коли ви проганяли монстрів з-під ліжка і допомагали пережити нічні кошмари.

Але точно так само вони назавжди запам’ятають момент, коли в вас самих прокинувся монстр і не на жарт налякав їх. Звичайно, рано чи пізно дітям доведеться побачити нас злими, оскаженілий, тому що це теж частина життя. Постарайтеся зробити так, щоб діти поруч з вами завжди відчували себе в безпеці.

2. Час, коли вашу увагу безроздільно належала їм

Діти вимірюють нашу любов в першу чергу увагою до них. Моменти, коли ви залишали все справи, щоб разом випити чаю, вийти на вулицю пограти в м’яч або пострибати на батуті, запам’ятаються їм назавжди.

Намагайтеся знаходити час для таких дрібниць, тому що в кінцевому рахунку саме ці хвилини, проведені разом, виявляться для дітей найбільш значущими.

3. Ваш стиль спілкування з чолвіком (дружиною)

Діти формують уявлення про любов здебільшого спостерігаючи за тим, як батьки спілкуються між собою, як ставляться один до одного. Прагніть до такого союзу, який збудить в них бажання самим колись одружитися або вийти заміж.

Подаруйте їм почуття безпеки, яке відчуває людина, що спостерігає за ніжними і поважними відносинами батька і матері.

Читайте також: ЯК ПРИВЕСТИ ГАРДЕРОБ В ПОРЯДОК, ЯКЩО ВАМ ЗНОВУ НІЧОГО НАДІТИ

4. Ваші слова схвалення і критичні зауваження 

Серце дитини – як м’яка глина, в ньому з часом тверднуть все враження, отримані на ранніх етапах життя.

Ідентичність і самооцінка дітей, їх уявлення про свій потенціал у великій мірі грунтуються на словах, які ви говорите їм в перші роки життя.

Так, частина нашої роботи як батьків полягає в тому, щоб коректувати поведінку дитини і привчати його до дисципліни, але навіть в ці моменти не забувайте про позитивний підкріпленні. Нехай ваші слова будуть сповнені любові і підтримки.

5. Сімейні традиції

Діти люблять спонтанність, але чи не найбільше прагнуть до передбачуваним подій. Вони будуть з великою теплотою згадувати всі ті традиції, які ви закладети.

Будь то щотижневий перегляд кінофільмів або гри вечорами, або місце, куди ви з року в рік їздите всією сім’єю відпочивати, святкування днів народження або будь-яких інших значущих подій.

Докладіть зусиль до того, щоб придумати і підтримувати такі ритуали. Можливо, потім ваші діти захочуть їх перенести і в свою сім’ю.

Джерело.