fbpx
Лайфхаки
5 вправ, які допоможуть реалізувати себе в зрілому віці

В зрілому віці у людини починається зовсім інше життя, і не всі виявляються до неї готові. Джулія Кемерон і Емма Лайвлі«Кращий час почати»  пропонують заповнити вільний час творчістю і пройти 12-тижневий курс, щоб відкрити в собі нові здібності. Можливо, ви і не станете великим художником, але точно відчуєте себе щасливішими.

П’ять цікавих вправ, випробуйте їх на собі або запропонуйте виконати батькам.

Вправа № 1. Заповнюйте ранкові сторінки

Пишіть на аркуші прописом три сторінки відразу після пробудження. Нехай це буде те, що першим спадає на думку: плани на день, список покупок, спогади про минуле.

Кемерон розробила цю вправу, щоб допомогти людям переосмислити свої проблеми, переписати їх і звільнитися. Тому не показуйте свої записи жодної живої душі. Це повинно бути вашим суто особистою справою. Тільки так ви зможете висловлюватися гранично чесно.

Повторюйте це заняття щодня, тоді ви помітите ефект. Краще виконувати його насамперед з ранку, поки ви ще не до кінця прокинулися.

Вправа № 2. Сходіть на творче побачення

Ще один винахід Кемерон – метод творчого побачення. Це маленьке пригода, під час якого ви щось досліджуєте і дізнаєтеся нове. Сенс творчого побачення в тому, щоб знайти для себе щось нове і надихаюче.

Складіть список з десяти можливих пунктів, ніж ви займетеся протягом наступного тижня. Сама письменниця любить ходити в дитячий магазин книг. Їй подобається ігрова атмосфера, красиві видання, шум. Для вас таким пригодою може стати похід в зоопарк або театр. Чим оригінальніше вибір, тим краще.

Візьміть аркуш паперу і складіть для себе детальний план. Розпишіть цей день у всіх подробицях, немов плануєте побачення з коханою людиною.

На пошуки натхнення не беріть з собою нікого. Цей час потрібний, щоб ви побули наодинці зі своїми думками і ні на що не відволікалися. Творчі побачення нагадують, що ви завжди можете дивуватися і знаходити для себе щось нове.

Вправа № 3. Гуляйте

Так, ось такий простий рада. Але дуже дієвий. Спробуйте двічі на тиждень робити невеликі прогулянки на самоті.

Краще залишайте мобільний телефон вдома. Під час таких прогулянок ви помітите, як сильно загострюється ваше сприйняття: ви будете помічати речі, на які раніше не звертали ніякої уваги.

Прогулянки допомагають освіжити голову і знайти рішення проблем, які давно вас турбують.

Вправа № 4. Вирішіть, на що варто витрачати час

Багатьох людей починає хвилювати почуття, що дні добігають кінця, а вони витрачають їх даремно. Або, навпаки, вільного часу стає так багато, що незрозуміло, що з ним робити. Обидві ці установки невірні.

Потрібно використовувати час, щоб втілювати в життя свої бажання і мрії, а не думати, скільки його у вас залишилося. Але якщо ви не знаєте, що потрібно зробити в першу чергу, виконайте проста вправа.

Швидко і не замислюючись закінчите такі пропозиції:

Якби я мав більше часу, я б …

Якби я мав більше часу, я б …

Якби я мав більше часу, я б …

Якби я мав більше часу, я б …

Якби я мав більше часу, я б …

Погляньте на свій список ще раз. Тепер ви знаєте, в якому напрямку рухатися.

Читайте також: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ПЛАТНИХ ПІДПИСОК ОПЕРАТОРІВ ЗВ’ЯЗКУ

Вправа № 5. Не піддавайтеся почуттю самотності

Всі ми відчували самотність, але тільки деякі навчилися отримувати від цього стану умиротворення і радість. Почасти в цьому допомагають творчі побачення. Але якщо вас обтяжує це почуття відчуженості, подумайте про своє минуле.

Кемерон радить виділити 20 хвилин і присвятити їх спогадами. Уявіть період свого життя, коли ви відчували себе найбільш самотньо і опишіть його: всі деталі і обставини, оточення, вчинки.

А потім опишіть важливий момент, коли ви відчували сильну зв’язок з іншою людиною. Якщо ви продовжуєте спілкуватися, візьміть телефон і зателефонуйте. Якщо немає, зателефонуйте комусь іншому, хто настільки ж важливий для вас. Ви відчуєте велике полегшення.

Пам’ятайте, що людина, якій ви телефонуєте, може так само сильно потребувати вас, як і ви в ньому.

Це тільки частина підказок, які допомагають налаштуватися на потрібний лад і почати проводити час з користю для себе.

Джерело.

facebook