fbpx
Лайфхаки
6 несподіваних ознак високого інтелекту

Ліберальні погляди, aтeїзм, любов до самотності і нічного способу життя. Ці та інші особливості можуть говорити про те, що ви розумніші інших.

1. Психічне захворювання

Вчені з Великобританії і США з’ясували, що високий інтелект може бути пов’язаний з ризиком розвитку біполярного розладу.

Згідно з результатами їх дослідження діти, які в 8 років мали високий IQ, в подальшому були більш схильні до цього захворювання.

Зрозуміло, високий інтелект – лише один з факторів ризику. Як відзначають автори, причиною біполярного розладу можуть бути спадковість, важке дитинство, стрес або зловживання наркотиками.

Проте зв’язок розуму з психічними відхиленнями підтверджують і інші дані. Так, була знайдена залежність між високим IQ і тривожним розладом.

Еволюційно вони розвивалися разом: і занепокоєння, і інтелект допомагали нашим предкам вижити, тому що змушували їх завжди бути насторожі і уникати небезпечних ситуацій.

2. Лiбeралiзм і aтeїзм

Еволюційний психолог Сатоси Канадзава (Satoshi Kanazawa) прийшов до висновку, що люди, які дотримуються ліберальних і атеїстичних поглядів, мають більш високим інтелектом.

Згідно з його дослідженням yльтраконсерватори в підлітковому віці мали в середньому IQ 95, в той час як крайні ліберали – 106,5. Трохи менший розрив між віруючими і атеїстами: середній підлітковий IQ перших – 97, друге – 103.

Теорія Канадзави грунтується, що релігія і консерватизм є продуктами багатовікової еволюції. Але для вирішення нових еволюційних задач потрібно бути відкритим для інших ідей і поглядів. І, звичайно, добре вміти думати.

3. Нічний спосіб життя

За аналогією з попереднім пунктом, Канадзава припустив, що більш розумні люди будуть мати відмінний від закладеного еволюцією режим дня.

Тобто, якщо наші предки намагалися максимально використовувати світлий час доби і лягали спати з настанням темряви, то зараз люди з високим IQ схильні нехтувати цією звичкою.

Отримані психологом дані підтвердили гіпотезу. Люди, які пізніше засипали і прокидалися, в середньому були розумнішими ранніх пташок.

4. Любов до самотності

І ще одне відкриття розумні люди відчувають себе більш щасливими, якщо рідше зустрічаються з друзями. Що цікаво, для більшості людей все рівно навпаки: чим частіше вони спілкуються з приятелями, тим краще себе почувають.

Пояснення цього суперечливого факту лежить на поверхні. Людина з високим інтелектом більше сконцентрований на складних завданнях і проектах, а дружні посиденьки від них тільки відволікають.

Є й інше пояснення Пов’язане з еволюцією. Справа в тому, що історично люди схильні до кооперації (заради виживання і процвітання). Але найрозумніші швидше адаптуються до сучасних культурних і технологічних умов, тому воліють самостійно прокладати собі шлях.

Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ПРОДУКТИ, ЯКІ ВКOРOЧYЮТЬ ЖИТТЯ

5. Схильність до довіри

Дослідження oпубліковане в 2014 році, показало, що високий інтелект пов’язаний зі здатністю довіряти людям. Причому мова йде не тільки про родичів і друзів, а й про інших представників суспільства.

Суть в тому, що розумні люди просто краще розпізнають тих, кому довіряти не можна. Тому до решти вони більш відкриті.

6. Низька фізична активність

Американські вчені з’ясували, що люди, які люблять думати, менш рухливі. В ході свого експерименту вони виявили, що ті, хто має низьку «потребою до пізнання», більш фізично активні протягом робочого тижня.

З одного боку, що можна зробити висновоко «немислітелям» швидко набридає інтелектуальна діяльність і вони поспішають зайнятися чимось іншим. Але з іншого, це, скоріше, тривожний сигнал для всіх любителів довгих роздумів.

Джерело.