fbpx
Суспільство
69-річна Ніна Матвієнко з яскравим макіяжем та у вишиванці розповіла про великодні традиції

До Великодня залишилося п’ять днів. І поки всі готують святкове меню, легендарна українська співачка Ніна Матвієнко розповіла про свої сімейні цінності і великодні традиції.

Крім того, співачка взяла участь у фотосесії, для якої зробила яскравий макіяж і приміряла сукні-вишиванки українського бренду Foberini.

Про великодні традиції

Ми завжди відвідуємо всеношну службу в церкві, відстоюємо страсний четвер, винос плащаниці. Після народження моєї молодшої онучки Ніни Арсен і Тоня відвідують всеношну службу по черзі і по черзі доглядають за донькою. Вранці я накриваю святковий стіл.

Перш ніж приступити до їжі, ми читаємо молитву, обов’язково вмиваємося свяченою водою, в яку опущене червоне пасхальне яєчко. Ця традиція була в нашій родині ще коли я була маленькою.

Про піст і святковий обід

Під час посту я намагаюся не їсти м’яса. Ну а головне, чого я намагаюся дотримуватися в цей період – очищатися морально. Від поганих слів, поганих думок.

На Великдень же ми накриваємо великий стіл. Це завжди різні ковбаси, буженина, і обов’язково холодець. Звичайно ж, свячені паски, яйця (фарбую їх тільки в лушпинні цибулі), варю узвар.

Свекруха пече сирну бабку. До речі, за українськими традиціями на великодньому столі повинна бути саме сирна бабка, а не звична для нас паска.

Про обереги сім’ї Матвієнко

Обереги нашої сім’ї – ікона, молитва, свята вода. У нас багато ікон. Одна з них – Покрова Святої Богородиці (я народилася на Покрову), також Володимирська ікона – одна з перших робіт мого сина. Але головний оберіг в будь-якій сім’ї – спокій в будинку, взаєморозуміння і радість.

Про любов до вишиванок

Вишиванки полюбила ще багато років тому, коли стала солісткою Хору імені Г.Г. Верьовки. Ми постійно виступали в національних костюмах, але своєї вишиванки у мене тоді ще не було. Одного разу я поїхала в Решетиловку Полтавської області, і купила там свою першу вишиванку. Як зараз пам’ятаю – полотно було таким тонким, навіть прозорим, і вишивка була білим по білому.

Коли я приміряла на себе ту вишиванку, я відчула, як змінилася. Тому я завжди вибираю вишиванки дуже скрупульозно: мені важливо не тільки щоб орнамент і колір були до лиця, а й щоб морально мені було комфортно в вишиванці.

Я багато подорожую і помічаю, що іноземці дуже дивуються з того, яке розмаїття національного одягу в нашій країні. Кожному регіону України притаманний свій особливий візерунок в вишивці, свої кольори. Закордоном часто підходять, просять дозволу помацати вишивку. Багато раніше навіть не знали, що таке Україна – і через вишиванку і народну пісню знайомилися з нашою країною.

Про виховання внучок

У мене дві внучки, і я намагаюся брати участь у вихованні обох. Старша, Уляна, виховувалася в будинку свого батька, він прищепив їй більше мужності. Молодша, Ніна, живе в моєму будинку і кожен день чує музику. Їй все дозволено! (Сміється) Але у кожної з них щасливе дитинство, кожна оточена нашою увагою.

Я думаю, головний принцип виховання – тільки своїм прикладом. Не потрібно нічого говорити – потрібно діяти. Споглядаючи за нашими вчинками і діями, наші діти беруть з нас приклад.

Практично неможливо виховати в новому поколінні молоді ті звичаї, яким не дотримувалися в їх сім’ях – у мене, наприклад, діти виховані на іконі, автентичній вишиванці, на українській народній пісні. Тепер так само я виховую своїх онуків.

Читайте також: У ХАРКОВІ БАБУСЯ СТАЛА В’ЯЗНЕМ ДВОРІЧНОГО ВНУКА

Джерело.

facebook