fbpx
Лайфхаки
7 фактів з психології, які потрібно дізнатися кожному

Знання психології допомагає приймати правильні рішення, отримувати задоволення від роботи і просто бути щасливим. Сім фактів з психології допоможуть вам краще зрозуміти себе і підвищити якість життя.

1. Ви ірраціональні, але це може стати вашим перевагою

Більшість людей вважає, що вони мислять логічно і приймають раціональні рішення. Однак безліч книг, написаних за останні 10-15 років, спростовують це твердження.

У книзі психолога Даніеля Канемана (Daniel Kahneman) « Думай повільно … Вирішуй швидко » розповідається, що більшість рішень в нашому житті робиться за секунди і грунтується на емоціях і інтуїції. Це змушує нас потрапляти в пастки і пояснює нашу вразливість перед маніпуляціями. Але ірраціональність не завжди шкодить нам.

Хороший приклад – швидке прийняття рішень в спорті, яке змушує вийти за рамки раціонального мислення і діяти, обганяючи розумовий процес. Це дозволяє спортсменам побачити м’яч, що летить в повітрі, і зловити його, не розраховуючи траєкторію і місце падіння. Це знання без думок – ірраціональність в чистому вигляді.

Як це застосувати в житті

Люди звикли витрачати час на роздуми, щоб розглянути питання з усіх боків і обдумано прийняти рішення. Але в наш час, коли стрімкий розвиток проникає в усі сфери життя, прийняття рішень часто відбувається зопалу, і це нормально.

Знаючи, що рішення насправді приймає ірраціональний розум, ви можете вчитися вибирати швидко. Якщо ви не любите комп’ютерні ігри або спорт, навіть проста гра на час начебто підбору слів допоможе вам розвинути здатність до швидкого і правильного вибору.

2. Ви недооцінюєте роль хаосу і удачі

Використовують логіку, щоб визначити, що сталося, вже після того, як це сталося, і роблять це навіть в тому випадку, коли подія була випадковістю.

Але воля випадку може зіграти вам на руку. Іноді краще, що ми можемо зробити, – це довіритися колективну думку.

Наприклад, якщо ви хочете інвестувати по-розумному, кращий варіант – запитати випадкових людей, які бренди вони знають, і, спираючись на їхні відповіді, створити інвестиційне портфоліо. Такий випадковий підхід допоможе вам отримати набагато більше, ніж якщо б ви довірили свої гроші брокеру.

Як це застосувати в житті

Не бійтеся рішень, заснованих на думці інших людей. Наприклад, якщо ви зіткнулися з труднощами на роботі, запитаєте людей з іншого відділу, як би вони вирішили вашу проблему. Якщо ви хочете дізнатися думку про свій новий продукт, запитайте про це у випадкових покупців.

3. Ви даремно одержимі талантом

Те, що ми вважаємо талант головним критерієм успіху, можна пояснити нашим прагненням шукати причину і наслідок. Але безліч досліджень доводять, що талант не потрібен, коли справа доходить до успіху в житті і роботі.

Незважаючи на користь таланту, це далеко не все, що потрібно для успіху. Успіх багато в чому залежить від набутого досвіду, практики і досягнення майстерності в обраній справі.

Відсутність таланту – просто виправдання, щоб не досягати успіху в справі, яке ви вибрали.

Як це застосувати в житті

Талант на 90% створений самою людиною, а не дано від природи. Вибирайте область, в якій хочете домогтися успіху, і беріться за роботу.

4. Мислити негативно – природно, але ви можете це змінити

Еволюційної точки зору людині вигідно мислити негативно. Емоції на кшталт страху або гніву захищають нас від хижаків і ворогів, а такі почуття, як подяку і гордість, смертельно небезпечні. Ці емоції хороші, щоб лежати і насолоджуватися життям, але вони не допоможуть вижити.

З іншого боку, сучасні дослідження підтверджують, що люди живуть довше і краще, якщо вони щасливі. Позитивні емоції навіть допомагають запобігти хворобам. Виходить, що позитив був небезпечний для наших печерних предків, але для сучасної людини позитивні емоції – ключ до хорошого життя.

Як це застосувати в житті

До негативу схильні не тільки ви, але і всі навколишні вас люди. Якщо ви – керівник, знайте, що всі члени вашої команди налаштовані на негативне мислення.

Інвестуючи в їх благополуччя, ви збільшуєте продуктивність своєї команди і допоможете запобігти плинність кадрів. І найкращий спосіб зробити це – слухати. Запитуйте, як вони відчувають себе на роботі, що хотіли б змінити, чого їм не вистачає, і допомагайте їм у міру сил.

5. Ви любите працювати, але не усвідомлюєте цього

Внутрішня мотивація природна для людини: ми схильні до дії, роботі або рішенням проблем. Така мотивація існує і у приматів, яким подобається вирішувати завдання без будь-якої винагороди або причини.

Так чому більшість з нас сприймають роботу як покарання, а не як гру? Ми втрачаємо здатність отримувати задоволення від роботи ще в школі. Однак, якщо створити правильний настрій, ніщо не завадить вам воскресити свого внутрішнього дитини і почати знову насолоджуватися працею.

Як це застосувати в житті

Найкраще, що ви можете зробити, щоб увійти в стан потоку, – сконцентруватися і позбутися від відволікаючих чинників. Знайдіть, що допомагає вам концентруватися, і створіть необхідні умови.

Далі залишається тільки вирішувати завдання, застосовуючи свої навички, і при цьому бачити чітку мету. Невеликий виклик власним здібностям теж піде на користь. Завдання середнього рівня складності допомагають увійти в стан потоку набагато краще, ніж дуже важкі або надто легкі.

6. Концентрація на теперішньому моменті – ключ до продуктивності і щастя

Стан потоку – це коли ви уникаєте будь-яких думок, які не належать до справжнього моменту, і повністю концентріруетесь на завданні.

Більшості людей важко увійти в цей стан, але воно варте того, щоб спробувати. Чим ближче ви підходите до повної концентрації, тим більше ви робите і щасливіше стаєте.

Як це застосувати в житті

Вам буде складно повністю сконцентруватися на задачі, якщо ви не розумієте, що таке потік.

Кращий спосіб стати щасливим і навчитися концентруватися на теперішньому моменті – розвинути звичку медитувати. Замість того щоб пити чай після обіду, знайдіть тихе місце і помедитируйте хоча б п’ять хвилин – сконцентруйтеся на диханні і не допускайте жодної думки.

Читайте також: ЩО ВБИВАЄ МОЛОДІСТЬ ШКІРИ: 7 ВОРОГІВ ЗДОРОВОГО ОБЛИЧЧЯ

7. Харизма дає даний могутність

Навіть в самих ранніх роботах по саморозвитку, що враження, яке ви надаєте на інших, – наймогутніший інструмент у вашому арсеналі. Але пам’ятайте, що цим користуються і інші люди, наприклад психопати .

Саме харизма, а не диявольські чари або наручники, змушує вас потрапити під їх вплив. Такі люди володіють великою харизмою і знають, як її використовувати.

Що такого особливого в харизмі? Основний критерій харизматичності – це враження, що ви сильніше, благополучніше, могутніше або більш впливовою, ніж інші, і використовуєте цю силу, щоб допомогти їм.

Але це тільки одна грань харизми. Ставитися до людей з теплотою – теж хороший варіант. Найпростіша порада, існуючий ще з часів Карнегі, – посміхайтеся.

Як це застосувати в житті

Ви не можете зімітувати харизму, якщо насправді не відчуваєте потрібні почуття – впевненість в собі, турботу про людей, позитив. Однак є одна можливість обдурити себе і стати більш харизматичним.

Простий спосіб відчути себе впевненіше перед презентацією або зустріччю – уявити, що ви – велика і сильна тварина начебто горили або лева.

Наш мозок оперативно реагує на уяву, тому що воно зачіпає лімбічну систему швидше, ніж префронтальну кору, в якій встановлюються причинно-наслідкові зв’язки.

У відповідь на уявне тварина зміниться свою мову тіла, так що ви будете виглядати і відчувати себе більш харизматичним.

Спробуйте застосувати ці знання у своєму житті. Вони допоможуть вам краще розкрити свій потенціал і отримувати більше задоволення від роботи і повсякденних справ.

Джерело.

facebook