fbpx
Лайфхаки
7 ознак того, що батьки неправильно вас виховували

Батьки, які опікують своїх дітей і постійно втручаються в їхні справи, роблять це, звичайно, з любові. Однак своїми благими намірами турботливі мама з татом заважають дітям стати самостійними дорослими і домогтися успіху в житті.

Джулі Літкотт-Хеймс в книзі « Відпустіть їх » розповідає, до яких наслідків може призвести зайва турбота батьків, коли вони ростять зі своїх дітей ніжних орхідей, нездатних вижити в жорстокому світі без сторонньої допомоги.

Сім ознак того, що вас не готували до життя, а захищали від неї. Якщо більшість пунктів збігається, швидше за все, пристосуватися до дорослого життя вам було набагато важче, ніж вільним ровесникам.

1. Вони вселили думку, що ви в безпеці тільки поруч з ними

Сценарій поведінки

Батьки за великим рахунком діляться на два типи. Перші відправляють вас погуляти і до вечора не знають, де ви пропадаєте: на майданчику у дворі, або в найближчому парку, або на покинутій будові, або з книгою на ганку. Другі контролюють кожен крок свого чада.

Стурбованих батьків можна зрозуміти. Кожен день в ЗМІ з’являється інформація про якісь небезпечних незнайомців, які викрадають дітей або вистежують їх через інтернет.

Або про водіїв, які можуть збити дитину на пішохідному переході і сховатися з місця. Або ще про мільйони небезпек, що підстерігають дитя за порогом рідної хати.

Замість того щоб пояснити дитині, як уникати або реагувати на небезпеку, батьки відгороджують його від світу.

Наприклад, не відпускають на вулицю без супроводу. У наш час ця тривожність набула нових рис: турботливі мама і тато дзвонять своїм дітям кожні 15 хвилин або відстежують їх переміщення по GPS.

Чим це загрожує в майбутньому

 

В майбутньому такій людині буде важко обходитися без сторонньої допомоги. У нього відсутні базові навички – уміння орієнтуватися, помічати небезпеку, планувати вільний час. Адже подібними речами завжди займалися батьки.

Читайте також: ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ ВЛІТКУ: ПРОСТІ ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРА

2. Вони занадто часто вас хвалили

Сценарій поведінки

Заслужена похвала – це завжди добре. Неважливо, кому вона призначена – дитині або дорослому. Але коли батьки зі сльозами захоплення кричать «молодець» і «розумниця» дитині, який криво намалював чоловічка з паличок або почистив зуби, – це вже дивно.

Чим це загрожує в майбутньому

Проблемами на роботі. У дитини формується стійке переконання: все, що він зробив, – це добре. І навіть через багато років він вважає, що вже за те, що він прийшов на роботу, йому належить премія і загальне захоплення.

Звичайно, дитині важливо знати, що батьки його люблять. Але ось чи потрібно виписувати йому вдячну грамоту за кожен чих – це інше питання.

3. Вони вибрали за вас спортивну секцію

Сценарій поведінки

Іноді батьки віддають дитину в секцію не для того, щоб він добре і з користю проводив час, а щоб домігся небувалих висот в спорті.

Щоб став тенісистом, фігуристом, футболістом або плавцем. Тому вибирають спеціалізацію в ранньому дитинстві – так більше шансів на успіх.

Чим це загрожує в майбутньому

Діти люблять різноманітну фізичну активність: вони з однаковим задоволенням готові і плавати, і бігати, і стрибати. Але якщо змусити їх займатися чимось одним, організм буде розвиватися нерівномірно, збільшиться ризик виникнення травм.

Є й інші складності. У великий спорт потрапити непросто, значить, про звичайне дитинство можна забути. Життя дитини перетворюється на низку постійних тренувань з невеликими перервами на школу.

Зате на кожному занятті на трибуні завжди сидить пара люблячих уболівальників, які хвалять його, навіть якщо він ледве тримається на ковзанах або б’є повз ворота.

4. Вони втручалися в дитячі ігри

Сценарій поведінки

Ще одна ситуація, яка більше знайома сьогоднішнім дітям, ніж виросли в 1990-х і раніше. Це гри за розкладом, коли чадо разом з мамою і татом відправляється на дитячий майданчик.

Батьки стежать, щоб ніхто не сварився, нікого не ображали, а всі ігри були добрими і правильними. Варто їх дитині взяти чужу іграшку, як батьки біжать її повертати і приносити вибачення.

Батьки настільки втягнуті в процес, що здається, ніби вони прийшли на дитячий майданчик пограти з іншими батьками.

Чим це загрожує в майбутньому

Про яку самостійності може йти мова, коли навіть в спілкуванні з однолітками батьки задають свої правила? Ставши дорослим, такій людині складно зав’язати розмову з незнайомими людьми або прийти до компромісу на роботі.

Дитячий майданчик – основне місце, де дитина вчиться спілкуватися. Він з’ясовує, як реагувати на конфліктні ситуації. Наприклад, коли забирають іграшку, він може забрати її у супротивника, домовитися про обмін або просто подарувати її.

Діти повинні веселитися і домовлятися між собою, нехай іноді це і закінчується розбитими носами і колінами. Від цього ще ніхто не помирав.

5. Вони ретельно контролювали виконання домашніх завдань

Сценарій поведінки

Досягнення дітей часто стають мірою успішності їх батьків. Тому вони хочуть потрапити в університет більше, ніж їхні діти.

Підготовка до основних іспитів починається мало не в початковій школі. Після уроків навчання не закінчується, адже дитину чекають кілька годин репетиторства.

Спеціалізацію, знову ж таки, вибирають все раніше і раніше. Уже в 6-7 класах батьки визначають професію для хлопчика або дівчинки і починають посилено його тренувати.

В який вуз вони збираються відправити дитину? Звичайно ж, в найкращий (з якихось рейтингах, думку сусідки або в який хотіли самі). Тому кожна домашня робота повинна бути виконана на відмінно.

Щовечора вони працюють над підручниками разом з дитиною, намагаючись згадати забуті формули зі шкільної програми.

Чим це загрожує в майбутньому

Питання в тому, коли людина стає досить самостійним , щоб планувати виконання завдань, вибирати професію, розбиратися з труднощами. Коли виходить на роботу? Або дитини можна залишити в спокої тільки на пенсії?

6. Вони робили за вас вироби в школі

Сценарій поведінки

У вас не виникало відчуття, що шкільні конкурси виробів проводяться для того, щоб перевірити винахідливість батьків?

Проекти виконуються з такої архітектурної та дизайнерської точністю, що не виникає ніяких сумнівів – це під силу тільки дорослій людині.

Залишається тільки видати батькові грамоту, що краще за нього не впорався жоден четвертокласник.

Чим це загрожує в майбутньому

Конкурс виробів – це такий ярмарок марнославства, де батьки хочуть продемонструвати, що їх дитина творчий і талановитий. Правда, цієї творчої особистості пощастить, якщо батьки дозволять йому подавати клей.

Насправді конкурси потрібні, щоб дитина могла пофантазувати, попрацювати з різними матеріалами: від конструктора LEGO до ялинових шишок.

Це необхідно для розвитку дрібної моторики, вміння проектувати і представляти кінцевий результат. Так кого намагаються обдурити батьки: вчителів в школі або свою дитину?

Ніхто не сперечається, що у батьків це вийде краще, адже вони самі колись цьому вчилися. Але звичка виконувати роботу дитини замість нього самого може не відпустити і в майбутньому.

Читайте також: 15 КОРИСНИХ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПРАКТИК НА ЩОДЕНЬ

7. Вони відносяться до вас, як до дитини, навіть зараз

Сценарій поведінки

Для батьків ми завжди діти. І коли малюки (які вже давно не діти) потрапляють у дорослий світ, проблем стає тільки більше. Вирішують їх вже немолоді батьки.

Вони продовжують будити дітей вранці, готувати обіди, нагадувати про нарадах, заповнювати квитанції ЖКГ, шукати підходящого супутника або супутницю, сидіти з дітьми … На власне життя часу не залишається.

Чим це загрожує в майбутньому

Гіперопіка стомлює. І найбільше – самих батьків. Тільки уявіть, в якій напрузі вони знаходяться з моменту вашого народження.

Постійні фізичні та емоційні перевантаження призводять до втоми, тривоги, депресії. Так, раз вони так про вас піклуються, їм подобається виховувати дітей.

Але немає нічого хорошого в тому, що вони абсолютно забувають про себе. Коли діти залишають рідне гніздо, для дбайливих батьків це стає справжнім ударом.

Джерело.