fbpx
Лайфхаки
7 ознак, за якими можна розкусити брехуна

Багато хто мріє мати що-небудь з арсеналу Джеймса Бонда: шпигунський Aston Martin, годинник, що плюються ракетами, окуляри з вбудованим лазером, ріжучим стіни. Звичайно, навряд чи ми з вами коли-небудь станемо такими ж красенями, як Агент 007  у фільмах, але ми цілком можемо використовувати шпигунські прийоми в житті. Наприклад, для розпізнавання брехні.

Колишній агент Джейсон Хансон (Jason Hanson) в своїй книзі «Захисти себе за методикою спецслужб» розповідає про те, які шпигунські прийомчики можна застосувати в звичайному житті. Наприклад, як навчитися розпізнавати брехню. Ці інструменти допоможуть вам, коли ви захочете з’ясувати правду і вивести брехунів, злодіїв, зрадників і лицемірів на чисту воду.

Перед тим як намагатися виявити брехуна, встановіть лінію відліку. Вам потрібно знати, що становить норму для людини, а що – ні. Припустимо, ви вирішили, що якась дамочка подряпала вашу машину на парковці. Ви задаєте їй питання, і вона починає проявляти ознаки брехуна, наприклад супервозмущеніе. І ви вирішуєте: «Точно, ця вона!». Але цілком можливо, що дамочка сама по собі дуже нервова і неспокійна і завжди поводиться саме так.

Вам потрібно з’ясувати, як реагує людина в спокійному для себе стані, а вже потім застосовувати описані нижче прийоми.

1. Непрямий відповідь

Перша ознака брехні – ухилення від прямої відповіді на питання. Припустимо, ви питаєте: «Це ти вкрав комп’ютер з офісу?» – і чуєте у відповідь: «Та як ти міг мене взагалі запідозрити? Я тільки вийшов з лікарняного і не можу підняти навіть свій гаманець, не кажучи вже про те, щоб винести цілий комп’ютер ». Ще брехун може почати говорити, що він самий добропорядна людина в світі, або старший по під’їзду, або був старостою в університеті, або дружить з дільничним.

Чесна людина не буде перерахувати всі причини, за якими йому можна вірити, а просто відповість на питання.

2. Релігія

Людина, якій нічим крити, спійманий на брехні, може спробувати виправдовуватися релігією. Наприклад, якщо потенційний злодій починає обурюватися і видавати фрази типу «Так як ви могли подумати, що я міг щось вкрасти! Я ж мормон! Мормони не бруднять руки злодійством », то велика ймовірність, що перед вами – мормон з подвійними стандартами.

3. Ноги

Багато наївно думають, що брехуна найлегше розпізнати по його обличчю, але не тут-то було! Набагато більше інформації видають ноги людини. Напевно у вас бували такі ситуації. Ви сидите поруч з людиною і задаєте йому провокаційне питання . У відповідь на це він починає смикати ногами. Швидше за все, це означає, що він бреше.

До речі, не забувайте про точку відліку в усіх випадках. Є люди, які майже завжди сіпається ногами при розмові.

Ноги видають нас дуже часто. По тому, в який бік спрямована підошва, можна дізнатися, куди людина хоче відправитися. Якщо ви розмовляєте з людиною, а його ноги дивляться на двері, то цілком ймовірно, що він хоче піти.
Працівників митниці теж вчать спостерігати за ногами. Якщо під час розмови з працівником ноги спрямовані на нього, то людині приховувати нічого. А якщо ступні звернені до виходу, то митник може запідозрити, що справа нечиста.

4. Знерухомлення

Джейсон в книзі розповідає таку іронічну (і життєву, до речі) історію. Одного разу він летів в літаку і раптом хтось із пасажирів … випустив гази. Причому дуже смачну порцію. Всі почали озиратися і шукати цього хулігана. І тільки одна людина завмер на місці як укопаний.

Джейсон відразу здогадався, що це він. Брехуни часто поводяться як черепаха з переляку: втягують голову в панцир і не рухаються.

5. Занадто щирий погляд

Багато хто думає, що якщо людина починає опускати очі в підлогу, то він бреше. Це не так. У людини може бути десяток причин дивитися вниз. Збентеження, наприклад.

Уявіть: вас викликає начальник і питає, куди поділися звіти. Ви не знаєте, куди вони поділися. Опускаєте вниз очі. Саме положення таке, що для вас це нормальна реакція. Особливо якщо врахувати, що вас пісочити начальник, а ви підлеглий.

Видати ж брехуна може, навпаки, занадто чесний і щирий погляд. Якщо людина дивиться вам прямо в очі, надто прямо і щиро, це може означати, що він бреше.

Читайте також: МАЛЕНЬКІ ЖИТТЄВІ ІНСТРУКЦІЇ ВІД 95-РІЧНОГО СТАРОГО ДРУГА

6. Гіперреакція

Багато брехуни реагують на звинувачення їх у брехні занадто емоційно. Мета гіперреакції в тому, щоб змусити вас відчувати почуття провини за своє підозра. Наприклад, одна дама запідозрила, що чоловік їй зраджує . Вона безпосередньо задала йому питання про зраду, і тут він вибухнув. Він був так обурений її припущенням, що волав кілька хвилин без зупинки. Хапався за серце і говорив: «Як ти взагалі могла таке подумати!». Через пару днів з’ясувалося, що дружина була права.

7. Злочин і покарання

Була така історія. З каси ресторану вкрали 50 000 рублів. Для того щоб з’ясувати, хто вкрав, співробітникам дали анкету. У ній було питання: «Якого покарання заслуговує ця людина?». Всі співробітники написали щось типу «Звільнити». І тільки один відповів: «Люди часом помиляються. Цю людину треба строго-настрого попередити, щоб подібне ніколи не повторювалося ». Як правило, люди, які винні, вважають, що покарання має бути м’якше.

Ну і наостанок: пам’ятайте, що всі ці прийоми не дають вам стовідсоткової гарантії розпізнавання брехуна.

Джерело.

facebook