fbpx
Здоров'я
7 порад: як допомогти собі при легких опіках

Щоб уникнути попадання інфекції в ранку, рекомендують промити місце опіку водою з милом, нанести на опік спеціальну мазь і накрити ранку “дихаючою” бинтовою пов’язкою

Отримати термічний опік можна в будь-який момент, особливо коли довго проводиш час біля плити.
Сайт medic.ua пропонує сім простих порад, як надати собі першу допомогу, впоратися з болем, уникнути появи пухирів і інших неприємних наслідків від легкої побутової травми.

1. Помістіть обпечене місце під струмінь холодної води на 10-15 хвилин. Вода знизить температуру, і наслідки опіку після швидкого охолодження не будуть помітні, тобто на його місці не залишиться пухиря або шраму.

2. Ретельно промийте місце опіку водою з милом. Це допоможе уникнути потрапляння інфекції в ранку.

3. Не заклеюйте опік пластиром, інакше ранка буде довго гоїтися.

4. Нанесіть на опік спеціальну мазь, наприклад, на основі алое або пантенолу. Ці засоби прискорять регенерацію тканин і, відповідно, процес загоєння.

5. Покрийте місце опіку “дихаючою” бинтовою пов’язкою і міняйте її раз в день. Це захистить ранку від попадання інфекції і нових травм.

6. У разі сильного болю прийміть знеболюючий препарат, наприклад, на основі парацетамолу або ібупрофену. Ці засоби знімуть біль і нададуть легкий протизапальний ефект.

7. Якщо біль не проходить протягом дня або на місці опіку з’явився пухир, зверніться до лікаря. Можливо, в ранку потрапила інфекція, тому є ймовірність, що лікар призначить антибіотик. Крім того, в пухирі може виникнути нагноєння, тому доктор порекомендує його видалити і продезінфікувати опік.

Читайте також: 7 правил здорового способу життя

Джерело.

facebook