fbpx
Лайфхаки
7 прийомів, якими ми обманюємо самі себе

Причина нерішучості і бездіяльності полягає тільки в тому, що ви вчасно не змогли розпізнати і перемогти ту брехню, яку підсовує наше послужлива свідомість.

Будь-яка людина, навіть найуспішніший і енергійний, іноді відчуває напади ліні, прокрастинації і небажання що-небудь робити. Однак одні легко з цими нападами справляються і йдуть на пробіжку, вступають до інститутів і летять до зірок, а інші так і продовжують тихо догнивати на своєму місці, не в силах подолати свою інертність. І причина полягає тільки в тому, що вони вчасно не змогли розпізнати і перемогти ту брехню, яку підсовує нам послужлива свідомість.

Я не він

«Чому він домігся, зумів, зробив, а я ні? Ну просто я ж не він. Він он який розумний, сильний, швидкий, багатий, а я що? »

Так, всі ми різні. У всіх різні здібності і стартові можливості. Однак це зовсім не привід робити висновок, що одним дано якісь суперможливості, а іншим – ні. Ми любимо порівнювати себе з людьми, що знаходяться в зеніті своєї кар’єри, але абсолютно випускаємо з поля зору, що на старті вони були не в кращому становищі, ніж ми. Тому правильніше думати зовсім по-іншому: Якщо він зробив, то і я зможу.

Мені і тут добре

«Навіщо мені ці зміни-хвилювання, коли мені і зараз досить комфортно? Щоб втратити те, що я вже маю? »

Це дійсно здорово, що ви відчуваєте себе комфортно і щасливо в теперішньому часі. Однак що ви скажете про майбутнє? Адже жодне стан не триває вічно, і все одно зміни прийдуть до вас, хочете ви цього чи ні. І краще бути готовим до них. А для цього все одно слід розвиватися і рости.

Я можу зробити це і пізніше

«Зараз я дуже зайнятий. У мене діти, робота, обов’язки, собака. Ось звільнюся трохи і почну ».

Відкладання вбиває всі починання. Причому робить це тихо і беззвучно, як удав душить свою жертву. «Сегодня» перетворюється в «завтра», потім в «з нового року», а потім в «ніколи». Безславна загибель, чи не так?

Пам’ятайте про це удаві, який чекає ваші благі наміри. Перемогти його дуже просто, і для цього достатньо твердо запам’ятати і повторювати кожного разу, коли його побачите, всього одне питання: А чому б мені не зробити це сьогодні?

Я не знаю як

«Я б зробив, я б навчився, і я б точно став. Але я не знаю як. Мені нема кому допомогти, а сам я не впораюся ».

Ні, в минулому столітті ця фраза мала право на життя. Дійсно, для того щоб досягти успіху в обраній справі, іноді потрібно тривале навчання, наставники, література. Але зараз, коли в Інтернеті можна знайти інформацію з будь-якого питання, курси від кращих інститутів, навчальні ролики, літературу. Ні, зараз цей аргумент точно не працює.

Це не дуже важливо

«В принципі, мені все одно. Це не має для мене занадто великого значення ».

Це велика і дуже небезпечна брехня. Тільки ваше життя і ті події або дії, які можуть її змінити, дійсно мають значення. Ніхто інший нічого не зробить за вас, не навчить і не допоможе, якщо ви самі на себе махнули рукою. Вітер дме тільки в розправлені вітрила.

Я боюсь

«А що, якщо я облажався? Всі будуть сміятися. Або співчувати. Або зневажати мене. У будь-якому випадку це жахливо ».

Кожній історії успіху передувала смуга невдач, і ми неодноразово писали про це . На частку найвидатніших підприємців, митців, учених довелося таку кількість помилок, провалів і смішних фейлов, що інші б на їх місці вже кілька разів застрелилися. Однак це не завадило їм стати тими, ким вони зараз є. Тому краще замінити ці страхи на іншу думку:

Якщо я не спробую, то тоді дійсно все наді мною сміятимуться і співчувати. А вже з презирством себе я впораюся сам.

Я не люблю зміни

«Мені просто не подобаються всі ці ваші нові штучки і потрясіння. Я консерватор. Ну і що?”

Да ні нічого. Є люди, які відкриті всьому новому, а є люди, які це ненавидять. І це їх право.

Але перш ніж остаточно замкнутися в замку свого консерватизму, варто все ж згадати, що саме зміни дали вам все те, чим ви з таким задоволенням зараз користуєтеся. І на світло ви з’явилися тільки тому, що ваші тато і мама наважилися в один момент на дуже великі зміни у своєму житті. Адже правда здорово, що вони не були консерваторами?

Читайте також: ЯКІ СЛОВА НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ПЕРЕД ДЗЕРКАЛОМ?

Джерело.

facebook