fbpx
Україна
8 березня і травневі свята: В’ятрович пояснив ситуацію щодо скасування вихідних

1 травня в Україні залишається вихідним, а 8 Березня, сподівається Володимир В’ятрович, було вихідним днем останній раз у цьому році.

Про це розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович в у інтерв’ю “Апострофу”.

Свято 8 Березня пропонують залишити, але перейменувати з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок.

“Дуже сподіваюся на те, що нерозуміння з боку жінок цієї пропозиції зміниться. Ми говоримо про День боротьби за права жінок. Я сподіваюся, що зросте кількість тих жінок, які готові нас підтримати. Статус вихідного дня тільки шкодить формату цього свята.

Я думаю, що будуть ще дискусії щодо цього, але я готовий відстоювати нашу позицію і сподіваюся, що ми зможемо переконати депутатів”, – зазначив він.

Читайте також: ТЕПЕР У ДОМІВКАХ УКРАЇНЦІВ ОБОВ’ЯЗКОВО МУСЯТЬ БУТИ ЛІЧИЛЬНИКИ ТЕПЛА І ВОДИ

Щодо вихідного 1 травня, то Український інститут національної пам’яті пропонує компроміс. В’ятрович додав, що його пропозиція про перенесення вихідного дня з 9-го на 8 травня також не знайшла підтримки на громадських слуханнях.

Хоча зараз ситуація дещо змінилася, адже люди побачили, що цей день використовується для різного роду політичних провокацій (події у Дніпрі, Києві та інших містах).

“У новій редакції нашого законопроекту 1 травня стає не Міжнародним днем солідарності трудящих, а Днем праці, як у більшості країн Заходу, але зберігає статус вихідного дня”, – додав директор Інституту нацпам’яті.

Нагадаємо, український інститут національної пам’яті (УІНП) підготував проект закону, згідно з яким хочуть піддати декомунізації і державні свята.

Зокрема, під питанням державні свята 1 травня та 8 березня. Також планують переводити акцент з 9 травня на 8 травня.

Джерело.