fbpx
Суспільство
Благовіщення Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день

Сьогодні відзначається Благовіщення Пресвятої Богородиці. У свято Благовіщення церква згадує, як Пресвятій Діві явився архангел Гавриїл і повідомив, що їй належить народити Сина Божого

Традиційно цей день починався з церковної служби, на яку йшли цілими сім’ями, одягаючись в ошатний одяг. У храмах також освячують просфори, які раніше зберігали за образами і використовували як цілющий засіб.

Що не можна робити на Благовіщення:

  • На Благовіщення не можна нічого віддавати з дому, особливо позичати гроші. Вважається, що так можна віддати комусь своє здоров’я і благополуччя.
  • Вважається, що на який день тижня випадає 7 квітня, в той день упродовж всього року не можна починати нових справ, тому що вони не будуть ладитися.
  • На Благовіщення краще не надягати новий одяг – він або порветься і забрудниться так, що не відіпрати.
  • Вважається, що на Благовіщення не можна стригти, фарбувати і навіть розчісувати волосся. У народі думали, що цим можна “заплутати” свою долю.
  • У цей день не дозволяється шити і в’язати, щоб не заплутати свою долю.
  • Вважається, що на Благовіщення не можна сіяти насіння або щось саджати – врожаю не буде.

Найчастіше Благовіщення відзначається в дні Великого посту. У цей день (якщо він припадає на Страсний тиждень), піст послаблюється і дозволяється риба. У 2017 році свято Благовіщення відзначається в останній день Великої Чотиридесятниці, напередодні Лазаревої суботи та Вербної неділі.

Читайте також: ЯК І ДЕ ПРАВИЛЬНО ЗУСТРІТИ ВЕЛИКДЕНЬ

Джерело.

facebook