fbpx
Здоров'я
Бруд – це добре: вчені здивували відкриттям про вплив чистоти на імунітет дитини

Багато батьків відчайдушно намагаються захистити своїх дітей від бактерій, постійно прибираючи в квартирі, проте американські вчені попереджають, що бруд необхідний для створення імунітету, а зайва чистота тільки шкодить здоров’ю дітей.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Вчені Джон Гілберт і Роб Найт, обидва батьки, написали книгу “Бруд добре: зайва чистота шкодить здоров’ю дітей”, в якій пояснюють, чому занадто “чистий” спосіб життя негативно впливає на імунну систему людини.

Згідно їхньої думки, деякий вплив мікробів і мікроорганізмів у ранньому дитинстві насправді роблять позитивний вплив на здоров’я, тому що вони допомагають розвивати імунну систему. Також вони вважають, що випадки екземи, астми, сінної лихоманки і дитячого діабету найчастіше виникають у дітей, які рідко валяються в грязі або грають із тваринами.

Читайте також: Ліки впали в ціні: українцям показали що і на скільки подешевшало

Безперечно, збільшення практики гігієни – кип’ятіння води і пастеризація молока – допомогло запобігти низці захворювань і смертей, проте є і негативний вплив – діти ростуть в занадто чистих будинках.

Вчені провели дослідження, під час з’ясували, що діти, які не живуть у стерильних умовах, дуже рідко страждають на захворювання, такі як алергія або астма.

“Раніше ми жили в набагато більш великій кількості пилу. А в сучасних умовах імунна система не розвивається нормально”, – прокоментувала результат д-р Марша Уіллс-Карп.

А доктор Гілберт зазначив, що вкрай важливо розповідати батькам про те, як правильно привчати організм дитини до навколишнього середовища, щоб імунна система формувалася правильно.

Читайте також: Чого вимагати від дітей? Буковинські вчителі зганьбилися, склавши ЗНО

Джерело

facebook