fbpx
Курйози
Чи можливо прокинутися під час операції: правда чи вигадка?

Кажуть, що з наркозу після операції можна взагалі не вийти. Або, навпаки, прокинутися уже розрізаним.

До всього, під час виходу з наркозу можна розказати всі свої таємниці, бо препарати-анестетики діють, як «сироватка правди».

Журналісти дізналися, що з цього вигадка, а що – моторошна правда.

Міф: Після операції з наркозу можна не вийти

Лягти під ніж під загальним наркозом можна вперше і востаннє. Не прокинутися після наркозу – ось головний страх пацієнтів.

Лікар-анестезіолог Тетяна Введенська каже:

“За наявності грамотного лікаря та обладнання, за патології, яка виліковна, така ситуація виникнути не може.

Вірогідність того, що ви не прокинетеся після операції майже рівна нулю. Якщо треба робити операцію – робіть”!

Міф: Вийти з наркозу можна під час операції

Боятися треба не операції, а наркозу. Адже прокинутися можна просто посеред процесу. І ви навіть не зможете повідомити про це лікарям, бо тіло ж буде паралізоване препаратами.

Лікар-анестезіолог Максим Перебийніс каже:

“Ми бачимо навіть ознаки прокидання (в тому випадку, коли глибина анестезії знижується), і тому в цей час ми можемо підвищити дозу препаратів та концентрацію газів”.

Лікар знає, що таке може статися і пильно контролює процес. Тим паче, апаратура показує будь-які зміни в організмі! Хвилюватися не варто.

Міф: Наркоз діє як «Сироватка правди»

Маєте таємницю? Так от, ви розкажете її під час виходу з наркозу. Анестетики діють, як сироватка правди, тому в момент переходу з безсвідомості в свідомість ви викладете все, що знаєте!

Лікар-анестезіолог Тетяна Введенська каже:

“Раніше використовувався препарат, який володіє галюциногенним ефектом. Бачити якісь ситуації, часткові вирази можуть відповідати реальності. Але визначити, де правда, а де якась галюцинація неможливо. До того ж, наразі подібні препарати вже давно не використовуються. Людині у післянаркозній депресії, лінь розмовляти. Основна їхня вимога – це залишити їх у спокої”.

Читайте також: САМООБМАН — ГАРАНТІЯ ЩАСЛИВОГО ШЛЮБУ: ВИСНОВКИ ПСИХОЛОГІВ

Отже, далеко не факт, що у такому стані ви скажете правду, адже ви можете марити і вам самим буде дуже важко зібрати у логічний ланцюг свої думки і слова.

Джерело.

facebook