fbpx
Наука
Чим раніше дитина чує іноземну мову, тим розумнішою виростає – дослідження

Іноземна мова з дитинства допомагає дітям рости розумнішими. Незважаючи на те, що малюк ще не вміє говорити, він зможе на слух розрізняти одну мову від іншої.

Це з’ясували вчені з Університету Вашингтона, передають Мізки.com.

Їх дослідження показало, що діти, які виросли в двомовному середовищі, мають кращі когнітивні навички (пам’ять, мова, мислення, уява), завдяки яким можна швидше приймати рішення і вирішувати проблеми. І це проявляється ще до того, як дитина починає говорити.
До дослідження було залучено 16 дітей. Одна частина з них була з родин, де батьки говорили тільки англійською, інша – з один, де спілкувалися англійською та іспанською.

Під час експерименту діти слухали різні звуки (від нейтральних до тих, які характерні в англійській та іспанській мові). У цей час вчені стежили за реакцією дітей, використовуючи магнітну енцефалограму, яка дозволяє найточніше вимірювати і візуалізувати зміни магнітних полів, що виникають в результаті електричної активності мозку.

За допомогою цього методу фахівці виконували порівняльний аналіз зразків активності нейронів у дітей, які зростають в одномовних і двомовних родинах.
Порівнявши реакцію дітей, вчені виявили, що префронтальна і орбітофронтальна області головного мозку двомовних дітей сильніше реагували на відтворені мовні потоки. Це означає, що діти, які проживають в білінгвальних родинах, змушені вміти переключатися між мовами, а це, відповідно, дає імпульс розвитку виконавчих функцій.

“Наші результати свідчать про те, що діти, які зростають в двомовних родинах, перш ніж починають говорити, вже мають певну практику у вирішенні завдань, пов’язаних з виконавчою функцією”, – зазначила одна з учасниць дослідження Ная Ферян Рамірес.

Це означає, що мозок дітей з двомовних сімей, на відміну від їхніх однолітків з одномовних, довше залишається чутливим до звучання нової мови. Коли одномовному малюкові виповнюється 11 місяців, він перестає розпізнавати іншомовні звуки.

Немовлята, які зростають в умовах, коли поруч звучать дві мови, залишаються “відкритими” для звуків нових мов довше, ніж їх одномовні однолітки.

Багато досліджень, одне з яких було проведено Національним центром біотехнологічної інформації, показали, що мозок двомовних дорослих проявляє велику активність в областях, пов’язаних з виконавчими функціями (розумові здібності, які відповідають за вирішення завдань, перемикання уваги і інші когнітивні риси).

Ці ж навички характерні і для двомовних дітей. А це означає, що вони будуть успішнішими в школі. Крім цього, вивчення іншої мови може запобігти або відтягнути момент виникнення деяких захворювань мозку (божевілля, хвороба Альцгеймера).

Конкретного терміну, коли краще починати вивчати ще одну мову, немає. Але вчені рекомендують робити це з раннього віку.

Отримані результати не тільки акцентують увагу на тому, що дуже маленькі діти здатні вивчати кілька мов, але і те, що раннє дитинство – це оптимальний час для того, щоб почати вивчати ще одну мову.

Читайте також: ВІДПОЧИНОК В УКРАЇНІ: КУДИ ПОЇХАТИ ЦЬОГО СЕЗОНУ

Вчені зазначають, що можна виховати двомовну дитину, навіть якщо самі володієте тільки однією мовою. Ось кілька порад для цього:

  • Якщо ви білінгвал, або частина білінгвальної родини, спробуйте метод, коли кожен з батьків розмовляє з дитиною однією з мов. Таким чином, дитина навчиться відповідати обом, перемикаючись з однієї мови на іншу.
  • Якщо ви не білінгвал, це теж не проблема. Ви можете дивитися з дитиною фільми, мультфільми або шоу іноземною мовою.
  • Спробуйте знайти дитячі сади, наприклад, англомовні. Там діти не тільки гратимуть, але й сприйматимуть англійську на слух, оскільки вчителі спілкуватимуться тільки з ними.
  • Долучіться до розмовних клубів, де люди збираються, щоб попрактикувати ту чи іншу мову. Часто туди навідуються і самі носії. Тому це буде корисною мовною практикою і для вас, і для вашої дитини.

Джерело.

facebook