fbpx
Суспільство
Чим раніше дитина починає чути іноземну мову, тим розумнішою виросте — дослідження

Нове дослідження показало, що діти, які виросли в двомовному середовищі (білінгвальному), володіють кращими когнітивними навиками (пам’ять, мова, мислення, уява), завдяки яким можна швидше приймати рішення та вирішувати проблеми. І це проявляється ще до того, як дитина починає говорити.

В дослідженні, яке проводив Університет Вашингтону, були залучені 16 малюків. Одна частина з них була з сімей, де батьки розмовляли лише англійською, інша — з сімей, де спілкувались англійською та іспанською, пише Мізки.

Під час експерименту діти слухали різні звуки (від нейтральних до тих, які характерні англійській та іспанській мові). В цей час вчені слідкували за реакцією дітей, використовуючи магнітну енцефалограму, яка дозволяє найбільш точно вимірювати і візуалізувати зміни магнітних полів, що виникають внаслідок електричної активності мозку. З допомогою цього методу фахівці виконували порівняльний аналіз зразків активності нейронів у дітей, що ростуть в одномовних і двомовних сім’ях.

Порівнявши реакцію дітей, вчені виявили, що префронтальна і орбітофронтальная області головного мозку двомовних малюків сильніше реагували на відтворені мовні потоки. Це означає, що діти, які проживають в білінгвальних сім’ях, змушені вміти переключатися між мовами, а це, відповідно, дає імпульс розвитку виконавчих функцій.

“Наші результати свідчать про те, що діти, які ростуть в двомовних сім’ях, перш ніж починають говорити, вже мають певну практику в вирішенні завдань, пов’язаних з виконавчою функцією”, – зазначила одна із учасниць дослідження Ная Ферян Рамірес.

Це означає, що мозок дітей з двомовних сімей, на відміну від їхніх однолітків з одномовних, довше залишається чутливим до звучання нової мови. Коли одномовному малюку виповнюється 11 місяців, він перестає розпізнавати іншомовні звуки.

Багато досліджень, одне з яких було проведене Національним центром біотехнологічної інформації, показали, що мозок двомовних дорослих проявляє більшу активність в областях, пов’язаних з виконавчими функціями (розумові здібності, які відповідають за вирішення завдань, перемикання уваги та інші когнітивні риси). Ці самі навики характерні і для двомовних дітей. А це означає, що вони будуть більш успішні в школі. Окрім цього, вивчення іншої мови може запобігти або відтягнути момент виникнення деяких захворювань мозку (божевілля, хвороба Альцгеймера).

Читайте також: 5 ОЗНАК, ЩО ВИ ЗНАЧНО РОЗУМНІШІ ЗА БІЛЬШІСТЬ ЛЮДЕЙ

Як зауважують вчені, ви можете виховати двомовну дитину, навіть якщо самі володієте лише однією мовою. Ось кілька порад для цього:

  • Якщо ви білінгвал, чи частина білінгвальної сім’ї, спробуйте метод, коли кожен з батьків розмовляє з дитиною однією із мов. Таким чином, дитина навчиться відповідати обом, перемикаючись з однієї мови на іншу.
  • Якщо ви не білінгвал, це теж не проблема. Ви можете дивитись з дитиною фільми, мультфільми чи шоу іноземною мовою.
    Спробуйте відшукати у своєму місті дитячі садочки, наприклад, англомовні. Там діти будуть не лише гратись, а й сприймати англійську на слух, так як вчителі спілкуватимуться лише нею.
  • Долучіться до розмовних клубів, де люди збираються, щоб попрактикувти ту чи іншу мову. Часто туди навідуються і самі носії. Тож це буде корисною мовною практикою і для вас, і для вашої дитини.

Джерело.

facebook