fbpx
Суспільство
Чим загрожує суворе виховання дитини

Всі батьки прагнуть до того, щоб їхні діти були хорошими і слухняними. Ось тільки це аж ніяк не синоніми.

Змушуючи дитину беззаперечно підкорятися всім вашим вказівкам, ви наносите йому значної шкоди.

Ми розповімо про наслідки суворого виховання і порадимо, що робити, щоб ваша дитина з ними не зіткнувся.

1. Несамостійність і безініціативність

Слухняна дитина діє за вказівками – через це він перестає бути самостійним і втрачає бажання проявляти найменшу ініціативу і участь у власному житті.

З таких дітей не вийде ні лідера, ні самодостатньої особистості – адже ваше чадо, навіть розмінявши четвертий десяток, буде шукати того, хто скаже йому, що і як робити.

Дайте дитині трохи свободи – нехай сам вибирає книги, які буде читати, хобі, якими хоче займатися, кольору, які вважає за краще носити.

Заохочуйте ініціативність – нехай малюк сам пропонує варіанти прогулянки і дозвілля, покажіть йому, що проявляти ініціативу – це добре, і приймати самостійні рішення теж.

2. Схильність до чужого впливу

Так, коли ваша дитина маленький, вам простіше, щоб він з усім погоджувався і не наполягав на своїх навіжених бажаннях, проте коли він стає старше, подібна слабохарактерність може бути тільки на шкоду.

Самі посудіть, така дитина легко прийме правила будь-якої гри, піде з ким і куди завгодно, просто боячись сказати “ні” і “не хочу”.

Будьте уважні до бажань свого малюка. Не варто категорично протестувати і карати його за непокору – поясніть, чому те, чого він хоче, не може здійснитися.

Якщо ж ви сумніваєтеся з відповіддю на прохання дитини, попросіть аргументувати його бажання – це навчить його розуміти, що йому насправді потрібно, і відстоювати свою точку зору по-дорослому, без криків і істерик.

3. Низька самооцінка

Строгість батьків, будь вона навіть обґрунтованої, змушує дитину задуматися, чи достатньо він хороший, щоб бути вашою дитиною.

Адже раз його так часто лають, вказують, засуджують, значить, з ним щось не так.

Все це призводить до заниженої самооцінки. У такому випадку дитина буде слухатися лише для того, щоб заслужити вашу любов. Але ви ж і так його любите, правда?

Дайте дитині зрозуміти, що йому нема чого заслуговувати любов – такий прекрасний малюк і так її гідний.

Говоріть своєму чаду, що вірите в нього, навчитеся прощати його промахи і уникайте фраз на кшталт “ми в тебе розчаровані” – все це відкладається в пам’яті дитини і деколи може привести до серйозних психологічних проблем у майбутньому.

4. Хворобливість і агресивність

Придушення агресії часто призводить до того, що всі негативні емоції проявляються у вигляді хронічних захворювань, нездужань, сплесків люті і фізичного насильства.

Якщо ваша дитина не показує злості і невдоволення, це не означає, що він їх не відчуває. Навіть самі незначні негативні імпульси мають властивість накопичуватися як сніжний ком, який з часом загрожує стати справжньою лавиною.

Навчіть дитину проявляти емоції. Не варто говорити хлопчикові, що йому не можна плакати, а дівчинці, що вона не може грати в активні ігри з хлопцями – все це спосіб випустити негативні емоції і це необхідно вашому малюкові.

Ідеальним виходом будуть заняття спортом – але пам’ятайте, що і тут не можна тиснути.

Нехай дитина займається цим стільки, скільки хоче і, зрозуміло, він повинен сам виявити бажання ходити в секцію, відправляти його туди насильно категорично не можна.

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЧЕРЕЗ ПОДОРОЖЧАННЯ КОМУНАЛКИ НАКОПИЧИЛИСЯ БОРГИ

5. Гіперкомпенсація

Дуже часто приблизні і слухняні діти йдуть у відрив – в підлітковому віці або навіть старше. Вони піддаються поганому впливу, освоюють лайки, заводять шкідливі звички – все це спроба компенсувати недолік свободи в дитинстві.

Давайте дитині більше свободи, відпускайте гуляти, дозволяйте проводити час наодинці з собою і своїми іграми – чим старше малюк стає, тим більше цього часу у нього повинно бути.

Щоб його особистість могла комфортно розвиватися, не спираючись в рамки батьківських заборон.

Всі діти вередують і погано себе ведуть – це норма, адже дорослі надходять точно так же. Ідеальними не бувають ні діти, ні батьки.

Навчіться приймати і розуміти свою дитину, і тоді він відповість вам взаємністю, а в майбутньому виросте чудовою людиною без комплексів і дитячих травм.

Джерело.

facebook