fbpx
Breaking News
Особливі молитви, які захистять діточок (своїх, або хрещеників і онуків) від гoря, скверни, зла, нещасть і хвоpоб. Материнські молитви – найсильніший вид захисту, адже мати і дитя пов’язані нерозривною ниткою
Ура! Нарешті я його знайшла! Господиньки, це унікальний рецепт тіста для піци! Мої гості з трудом повірили, що готувала його сама
Віка ніколи не залишалася ночувати, але дуже любила приїхати до нас в 11 годині ночі і скупатися в джакузі. Тато приносив їй у ванну чай і тер спинку (напевно). Вона дуже любила створити ілюзію того, що дуже зайнята. Приїжджаючи до нас, вона щоразу брала ганчірочку, і на доказ того, що вона дуже охайна, натирала мікрохвильову піч. Хоча, крім неї на кухні, квадратурою 50 метрів, було ще дуже багато місць, де можна було пройтися ганчіркою
Костя любив своїх дітей від першого шлюбу і дуже за ними нудьгував, а спільної дитини він не хотів. Аліса намагалася просити чоловіка подумати про дитину, вона надіялась, що це зблизить їх, зробить відносини міцнішими. Тільки все даремно. Костя кожен раз нагадував їй, що не готовий 
4 улюблених піци нашої родини я готую за 45 хвилин! Півгодини підготовка, 15 хвилин – випікання, і кожен має свій улюблений смак на обід або вечерю. А ще це відмінне рішення, коли приходять гості!
Суспільство
Чим загрожує суворе виховання дитини

Всі батьки прагнуть до того, щоб їхні діти були хорошими і слухняними. Ось тільки це аж ніяк не синоніми.

Змушуючи дитину беззаперечно підкорятися всім вашим вказівкам, ви наносите йому значної шкоди.

Ми розповімо про наслідки суворого виховання і порадимо, що робити, щоб ваша дитина з ними не зіткнувся.

1. Несамостійність і безініціативність

Слухняна дитина діє за вказівками – через це він перестає бути самостійним і втрачає бажання проявляти найменшу ініціативу і участь у власному житті.

З таких дітей не вийде ні лідера, ні самодостатньої особистості – адже ваше чадо, навіть розмінявши четвертий десяток, буде шукати того, хто скаже йому, що і як робити.

Дайте дитині трохи свободи – нехай сам вибирає книги, які буде читати, хобі, якими хоче займатися, кольору, які вважає за краще носити.

Заохочуйте ініціативність – нехай малюк сам пропонує варіанти прогулянки і дозвілля, покажіть йому, що проявляти ініціативу – це добре, і приймати самостійні рішення теж.

2. Схильність до чужого впливу

Так, коли ваша дитина маленький, вам простіше, щоб він з усім погоджувався і не наполягав на своїх навіжених бажаннях, проте коли він стає старше, подібна слабохарактерність може бути тільки на шкоду.

Самі посудіть, така дитина легко прийме правила будь-якої гри, піде з ким і куди завгодно, просто боячись сказати “ні” і “не хочу”.

Будьте уважні до бажань свого малюка. Не варто категорично протестувати і карати його за непокору – поясніть, чому те, чого він хоче, не може здійснитися.

Якщо ж ви сумніваєтеся з відповіддю на прохання дитини, попросіть аргументувати його бажання – це навчить його розуміти, що йому насправді потрібно, і відстоювати свою точку зору по-дорослому, без криків і істерик.

3. Низька самооцінка

Строгість батьків, будь вона навіть обґрунтованої, змушує дитину задуматися, чи достатньо він хороший, щоб бути вашою дитиною.

Адже раз його так часто лають, вказують, засуджують, значить, з ним щось не так.

Все це призводить до заниженої самооцінки. У такому випадку дитина буде слухатися лише для того, щоб заслужити вашу любов. Але ви ж і так його любите, правда?

Дайте дитині зрозуміти, що йому нема чого заслуговувати любов – такий прекрасний малюк і так її гідний.

Говоріть своєму чаду, що вірите в нього, навчитеся прощати його промахи і уникайте фраз на кшталт “ми в тебе розчаровані” – все це відкладається в пам’яті дитини і деколи може привести до серйозних психологічних проблем у майбутньому.

4. Хворобливість і агресивність

Придушення агресії часто призводить до того, що всі негативні емоції проявляються у вигляді хронічних захворювань, нездужань, сплесків люті і фізичного насильства.

Якщо ваша дитина не показує злості і невдоволення, це не означає, що він їх не відчуває. Навіть самі незначні негативні імпульси мають властивість накопичуватися як сніжний ком, який з часом загрожує стати справжньою лавиною.

Навчіть дитину проявляти емоції. Не варто говорити хлопчикові, що йому не можна плакати, а дівчинці, що вона не може грати в активні ігри з хлопцями – все це спосіб випустити негативні емоції і це необхідно вашому малюкові.

Ідеальним виходом будуть заняття спортом – але пам’ятайте, що і тут не можна тиснути.

Нехай дитина займається цим стільки, скільки хоче і, зрозуміло, він повинен сам виявити бажання ходити в секцію, відправляти його туди насильно категорично не можна.

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЧЕРЕЗ ПОДОРОЖЧАННЯ КОМУНАЛКИ НАКОПИЧИЛИСЯ БОРГИ

5. Гіперкомпенсація

Дуже часто приблизні і слухняні діти йдуть у відрив – в підлітковому віці або навіть старше. Вони піддаються поганому впливу, освоюють лайки, заводять шкідливі звички – все це спроба компенсувати недолік свободи в дитинстві.

Давайте дитині більше свободи, відпускайте гуляти, дозволяйте проводити час наодинці з собою і своїми іграми – чим старше малюк стає, тим більше цього часу у нього повинно бути.

Щоб його особистість могла комфортно розвиватися, не спираючись в рамки батьківських заборон.

Всі діти вередують і погано себе ведуть – це норма, адже дорослі надходять точно так же. Ідеальними не бувають ні діти, ні батьки.

Навчіться приймати і розуміти свою дитину, і тоді він відповість вам взаємністю, а в майбутньому виросте чудовою людиною без комплексів і дитячих травм.

Джерело.

Related Post