fbpx
Суспільство
Чоловік пропрацював в школі 17 років, не вміючи читати і писати: неймовірна історія

Уявіть на хвилину, що, зайшовши в магазин, ви не зможете прочитати склад на упаковці, не зможете перевірити свою пошту, оплатити рахунок за квартиру, і навіть відповісти на звичайне СМС стало б не під силу!
Якою було б життя, якби нас не навчили одній важливій речі – грамотності.

Ми розповімо вам історію однієї людини, яка багато років пропрацювала в школі будучи абсолютно безграмотним.

Скільки Джон Коркоран себе пам’ятав, читання йому не давалося. Букви постійно мінялися місцями, а приголосні і голосні взагалі не відрізняються один від одного. У школі він сидів за партою нерухомий і мовчазний, як камінь, і з усіх сил намагався стати невидимим.

Можливо, його життя склалося б інакше, але в 50-ті роки минулого століття ніхто не чув про дислексію. У другому класі його назавжди зарахували до розумово відсталих, а в третьому постійно карали, коли він відмовлявся читати. Так його без кінця переводили з класу в клас.

Пам’ятаю, коли мені було 8 років, я просив Бога:”Будь ласка, завтра, коли буде моя черга читати, зроби так, щоб я міг читати”.

Щоб приховати свою неписьменність, Коркоран став порушувати дисципліну, через що його постійно виганяли з класу і не допускали до занять.

Я здавав чужі роботи, крав тести і просив друзів зробити завдання за мене. Я не розумів, що там написано, але знав, що іншого вибору у мене немає.

Так різними шляхами йому вдалося закінчити школу і отримати атестат в 1956 році.

З’ясувалося, що Джон добре грає в баскетбол, і саме це дозволило йому вступити до коледжу, де на нього чекала спортивна стипендія і місце в баскетбольній команді.

Навчання в коледжі стало справжнім випробуванням і вправою в скритності. Він постійно збирав інформацію про викладачів, хто і що часто задає. Він водив ручкою по листку блокнота, вдаючи, що пише, а потім відразу виривав листок і викидав, щоб ніхто не дізнався, що він не вміє писати. Годинами дивився в підручник, вдаючи, що читає.

Читайте також: 12 речей, яким нас навчила мама: сміх і сльози

За допомогою різних хитрощів йому все-таки вдалося закінчити коледж і отримати диплом за спеціальністю «викладач англійської мови»! У той час шкільних вчителів не вистачало – так Джон Коркоран став викладачем, який не вміє ні читати, ні писати.

Кожен день в класі він давав завдання комусь із учнів читати завдання в підручнику вголос, а потім писати на дошці. Він проводив стандартні тести, перевірити які міг, приклавши до них листок з прорізами. Так він пропрацював в різних школах 17 років.

Як викладачеві мені дійсно було боляче думати, що я не вмію читати. Це ганьба для мене, ганьба для країни і ганьба для школи.

У 1965 році Джон зустрів свою майбутню дружину Кейтілін. Він довірив їй свій секрет перед весіллям:

Я повинен тобі дещо розповісти. Я не вмію читати.

Все їхнє спільне життя дружина читала і писала за Джона документи, листи. Чому вона його не навчила грамоті? Тому що він був упевнений: йому ніхто не може допомогти.

Через деякий час він купив будинок і здав його, потім ще один і ще. Бізнес до якогось часу йшов в гору, поки удача йому не змінила, і бізнес звалився, залишивши гору боргів.

Восени 1986 року, коли йому виповнилося 48 років, Джон заклав власний будинок, щоб погасити частину боргів, а потім пішов у міську бібліотеку, де був гурток читання, підійшов до жінки, яка його вела, і сказав: «Я не вмію читати». І заплакав.

Використовуючи фонетичний метод, дуже повільно і терпляче, буква за буквою, його навчили грамоті. Через рік його бізнес почав оживати, а Джон потроху вчився читати. Він намагався читати все, де є слова: книги, газети, журнали, написи на упаковках. Читати було дивовижно, чарівно, як співати.

Одного разу він зрозумів, що може зробити те, що повинен був зробити 25 років тому. Він розшукав на горищі запорошену коробку, відкрив кришку, дістав в’язку пожовклих листків і прочитав листи своєї дружини, які вона писала йому, коли вони познайомилися. У них вона розповідала, як сильно любить його.

На конференції в Сан-Дієго, виступаючи перед двома сотнями здивованих бізнесменів, Джон Коркоран розповів, що вів бізнес, не вміючи ні читати, ні писати. Він став членом міської ради по боротьбі з неписьменністю і автором двох книг: «Учитель, який не вмів читати» і «Дорога до грамотності», а також створив фонд, який займається навчанням безграмотних.

Читайте також: Українське Різдво з-за океану

Джерело.

facebook