fbpx
Суспільство
Чому 14 червня не можна розлучатися з коханими, а дівчата позбуваються нав’язливих залицяльників

У церкві 14 червня відзначали день пам’яті святого Іустина (Устина) Філософа, відомого також як Юстин Римський, Юстин Великий і ранньохристиянський мученик.

Саме він поклав початок богословського тлумачення релігійної історії. Зaгинув у Римі, проповідуючи Святе письмо. Юстин написав “Апологію” християнства.

Проповідував Євангеліє серед язичників і багатьох зумів привести до Бога. Під час opгaнiзoвaних гонінь був спійманий і убитий.

14 червня у народі називали Устин і Харитон або просто Устин, а ще – Устин-Брусничні губи. У цей день жито на полях наливалося червоним кольором. За народною традицією вечір цього дня слід проводити з коханими, якщо хочеться сімейного щастя,

Свої обряди 14 червня були також у дівчат. Наприклад, якщо дівчині потрібно було позбутися уваги занадто нав’язливого залицяльника, то необхідно було зірвати гілку верби і встромити її між своїми слідами і слідами небажаного залицяльника.

Якщо людина народжувалася 14 червня, говорили, що її захищає дерево інжир. Такі люди часто є неймовірно сильними особистостями, які незалежні у своїх судженнях, добре освічені і володіють великою кількістю талантів.

Читайте також: НАЙЦІННІШЕ БАГАТСТВО ЦЕ – МАТИ…

Народні прикмети на 14 червня

Зоря пофарбована в яскраво-червоний колір – жито теж буде з червоним наливом.

Ранок похмурий 14 червня – чекай доброго врожаю ярих.

Вітер дме з західної сторони – чекай погіршення погоди найближчим часом.

На бурю сосна дзвенить, а дуб — стогне.

Веселка вранці — до дощу.

Бліде сонце зранку – бути дощу до вечора.

Дощ йде на Устина – прикмета того, що буде хороший урожай конопель і льону.

Джерело.