fbpx
Суспільство
Чому 23 травня категорично не можна працювати, треба піти на самоті в ліс і шукати скарб

Сьогодні, 23 травня, вшановують пам’ять одного з учнів Ісуса Христа – Симона. У давнину, крім свята Симона, відзначали ще одну важливу подію – іменини Матінки Сирої Землі.

На поле 23 травня не виїжджати, оскільки земля вважалася іменинницею, і робота була великим гріхом. Намагалися не тривожити землю ні лопатою, ні бороною, і навіть забивати кілочки було суворо заборонено.

Потрібно було 23 травня пестити землю і молитися про гарний урожай. На іменини Землі їй давали відпочити, намагалися не проводити ніяких земляних робіт.

У народі Симона вважали покровителем трав і вірили, що саме з його волі на Землі ростуть різні види трав. Йому також молилися 23 травня про пошук скарбів. Люди 23 травня вирушали шукати скарб.

Також заклинали свої скарби, щоб вони не дісталися чужій людині, а могли за допомогою спеціальних змов, навпаки, залишити скарб конкретній людині, дати вказівки, де шукати зариті багатства. Іноді скарби могли заворожити на певну кількість “голів”.

Тобто, якщо, наприклад, скарб заворожений на 20 “голів”, то знайде його тільки 21-а людина.

Знахарі і знахарки в цей час збирають цілющі трави в лісі, щоб готувати з них корисні зілля. Вважається, що саме сьогодні трави отримують магічну силу. Зазвичай лікувальні трави 23 травня збирали на самоті.

Знаходили рослини, а потім, перш ніж зірвати їх, виголошували спеціальні замовляння, стоячи на колінах. Трави 23 травня могли збирати не всі – це робили люди виключно з чистими помислами. Попередньо парилися в лазні, одягали лише чисті речі і не думали про погане, вирушаючи на збір.

Зазвичай їх не зривали голими руками, а використовували для цього чисті хустки і рушники, щоб чудодійна сила рослин не зникла. Всі трави 23 травня збирали в пучки, а потім відправляв сушитися на горище.

На Симона звертали увагу на віники. Була прикмета: якщо віник, який стоїть біля ліжка, дуже швидко в’яне, то людину чекає страшна хвороба. Якщо ж довго зберігає свіжість – попереду чекає довге і щасливе життя.

Читайте також: ДІЄТОЛОГ НАЗВАЛА ПРОДУКТ, ЯКИЙ ОТРУЮЄ ЦІЛИЙ OРГAНIЗМ

Народні прикмети на 23 травня

Дощ іде – літо буде непогожим.

Лопаються березові сережки – пора хліб сіяти.

Вранці бджоли дуже швидко літають – прикмета, що буде сонячний день.

Дме вітер під час дощу – до гарної погоди.

До вечора не зникають купчасті хмари – до поліпшення погоди.

Кріт навколо нори землю розкидає – вірна прикмета того, що дощ піде.

До світанку чутно пташині пісні – буде дощ.

Джерело.

facebook