fbpx
Суспільство
Чому 24 квітня зуби не болять, і що в цей день може “розказати” вода

Антипа Пергамський, відомий учень апостола Івана Богослова, згодом став єпископом Церкви в Пергамі. Одного разу імператор Нерон видав наказ, згідно з яким всі ті, хто не хотів приносити богам жертви, повинні бути вигнані з країни або страчені – у той час в Римі було поширене ідолопоклонство. Антип не погодився виконати ці умови, за що був схоплений і приведений в Храм Артеміди, де його спалили живцем на жертовнику.

Антипа вважали покровителем і цілителем, який здатний був позбавити людину від зубного болю і деяких інших недуг. Якщо у людини болів зуб, то вважалося, що в день 24 квітня можна просто прикласти до хворого місця срібну монетку, а потім вийняти її і зробити отвір, підвісивши потім до ікони святого Антипія. Зуби, за повір’ям, повинні перестати хворіти дуже швидко. Святий Антипа називається в народі ще й Водогін, бо триває повінь.

Казали, що на Антипа води відкриваються. Простіше кажучи, потекли струмки – сніг до цього часу вже всюди починав танути. Для того, щоб Антип води розпустив, проводили велику кількість обрядів, адже саме це було знаком хорошого урожаю та сприятливого літа. До того ж, водорозлив 24 квітня обіцяв, що селяни встигнуть запастися насінням на зиму.

Зазвичай ворожили в цей день на погоду і врожай. Роботи з посіву та посадки не проводили, оскільки вважали цей час несприятливим – насіння і розсада можуть загинути. Частково це пояснювалося тим, що погода 24 квітня була дуже нестійкою.

Читайте також: ПРОВІДНА НЕДІЛЯ: ПРАВИЛА ТА ТРАДИЦІЇ

Народні прикмети на 24 квітня

Вранці небо червоне – всю весну дощитиме і буде вітряно

Якщо з невеликих хмаринок утворюються великі хмари і з’єднуються разом – чекай сильної зливи

Дощ на Антипа – грибного літа чекай

Зацвіла верба – чекай потепління

Води на річці не розкрилися досі – вірна прикмета того, що літо буде поганим і неврожайним

Сніг випав після повені – неврожай озимих буде

Ударили заморозки – чекай доброго врожаю груздів.

Джерело.

facebook