fbpx
Суспільство
Чому чоловіки переносять застуду важче, ніж жінки

“У квартирі стихли розмови,
Нічник горить ледь-ледь.
Темно … опущені всі штори …
У чоловіка тридцять сім і два. “- жарти жартами, однак більшість чоловіків дійсно страждає від простудних захворювань сильніше, ніж жінки.

Науковий журнал Brain, Behavior and Immunity опублікував результати дослідів, в ході яких лабораторних мишей заражали бактеріями, що викликають симптоми, схожі на грип. У чоловіків виявилося більше симптомів, ніж у жінок. У дорослих чоловічих особин спостерігалися більш сильні перепади температури тіла, запальний процес був виражений яскравіше, а саме перебіг захворювання був довшим.

Ці досліди недоводять, що у людей все відбувається точно так само. Але мікробіологам вдалося встановити, що у людей, як і у мишей, клітини чоловічої імунної системи мають більше активних імунних рецепторів, чутливих до певних патогенів. Професор молекулярної мікробіології та імунології Школи громадського здоров’я при Університеті Джона Хопкінса Сабра Клайн вважає, що ми відчуваємо себе хворими не тому, що в організм потрапляють мікроби і віруси. Наше самопочуття – це відображення імунної відповіді oргaнiзмy.

Чоловічий oргaнiзм дає сильнішу імунну відповідь, ніж жіночий, і привертає до боротьби з вірусом більше імунних клітин. Тому хворобливі відчуття у чоловіків виражені сильніше.

Читайте також: ВАЛІЗА АБО РЮКЗАК: З ЧИМ ЗРУЧНІШЕ ПОДОРОЖУВАТИ

Відповідно до теорії, висунутої групою вчених Кембріджського університету, еволюція поскупилася на сильну імунну систему для чоловіків. Причиною тому служить тяга чоловіків до ризику. Протягом тисячоліть вони гинули на полюванні і війні і не особливо прагнули спокійно дожити до старості.

Можливо, еволюція не нагородила чоловіків сильним імунітетом, вирішивши, що немає сенсу берегти тих, хто постійно ризикує життям.

Джерело.

facebook