fbpx
Здоров'я
Чому ківі варто їсти зі шкіркою та кому не можна

Дізнайтеся, що ви втрачаєте, якщо їсте тільки м’якоть фрукта, а шкірку викидаєте.

Чим корисна шкірка ківі

Ківі – це низькокалорійний і дуже корисний фрукт, але мало хто знає, що його шкірка за деякими показниками корисніше самої м’якоті. Особливо багато в шкірці наступних сполук:

1. Клітковина. Допомагає травленню і знижує рівень холестерину в крові. У шкірці ківі її на 50% більше в порівнянні з м’якоттю.

2. Вітаміни Е і С. Сприяють швидкому загоєнню ран і шрамів, роблять шкіру красивою і підвищують загальний життєвий тонус. Крім того, вітаміни Е і С є потужними антиоксидантами, тобто нейтралізують вільні радикали в організмі.

Вони борються з бактеріями і допомагають нам зберігати молодість і здоров’я. Кількість антиоксидантів в шкірці ківі набагато вищеМікробіологічний і фізіохіміческій складу ківі. , Ніж в м’якоті.

3. Фолієва кислота. Підвищує настрій і працездатність, допомагає кровотворенню. Вона обов’язково повиннаОптимальна концентрація фолієвої кислоти у вaгiтниx.

Бути присутнім в раціоні вагітних для нормального розвитку плода. Фолієвої кислоти в шкірці ківі на 32% більше, ніж в м’якоті.

Читайте також: 10 СПОСОБІВ ЗМІЦНИТИ ШЛЮБ, ПРО ЯКІ ПОТРІБНО ЗНАТИ КОЖНІЙ ПАРІ

Як правильно їсти ківі з шкіркою

По можливості купуйте органічні ківі, оскільки велика частина пестицидів накопичується саме в шкірці. Придбати натуральні фрукти можна в екомагазінах – там зазвичай є всі підтверджуючі якість документи. Також ви можете зустріти фрукти з маркуванням bio або «еко» на ринках і в супермаркетах.

Перед вживанням обов’язково промийте ківі, щоб мінімізувати кількість бактерій. Якщо волохата шкірка фрукта подразнює слизову рота, протріть ківі паперовим рушником або щіткою для фруктів.

Існує гладкий сорт ківі під назвою «КіВіН», але його знайти важко – простіше видалити ворсинки у звичайного.

Добре не їсти більше 2-3 ківі в добу, якщо ви вживаєте їх майже кожен день. Часте поїдання цього фрукта в великих дозах може спровокувати дерматит або зіпсувати роботу підшлункової залози, адже ківі дуже насичений вітамінами і кислотою.

Якщо ж ви їсте його час від часу, то обмежень у кількості немає – орієнтуйтеся на власне самопочуття.

Кому не можна їсти ківі

Утримайтеся від вживання фрукта, якщо у вас:

  • алергія на ківі;
  • підвищена кислотність;
  • гострий гастрит або виразка;
  • діарея (ківі має послаблюючий вплив клітковини ківі на запори на прикладі китайських пацієнтів. ефект);
  • камені в нирках або ризик їх розвитку.

Джерело.

facebook