fbpx
Суспільство
Чому на Архангела Гавриїла треба прислухатися до грому, а люди, народжені у цень день – особливі

Архангел Гавриїл вважався особливо наближеним до Бога. Народ дав йому ім’я Благовісник, саме він приніс Діві Марії благу звістку про народження Ісуса.

Здавна у слов’ян міцно закріпилася думка, що все те, що народилося в цей день, буде потворним. Казали: “Що народилося в день Гавриїла – жахливо і некрасиво”.

Тому 8 квітня старалися навіть не прясти, інакше виходили некрасиві речі, які ніхто не хотів носити і купувати. Вважали навіть що людина, котра народилася в цей день, буде володіти фізичною вадою. До речі, аналогічне повір’я існувало на Різдво. Над такими людьми часто насміхалися і говорили, що з них нічого путнього не вийде.

У народі вірили, що архангел Гавриїл – володар блискавки. Тому святкували Благовісника – “щоб Гаврило хати не спалив”. За стародавнім віруванням, у цей день грім і блискавка прокидаються від зимового сну, а тому після Благовісника кожен день можна чекати на грім. Навесні, коли вперше загримить, діти підпирають плота – “щоб спина не боліла”.

8 квітня починали висаджувати помідори, кабачки, гарбуз, квасолю, диню, кавуни. Також закладали картопля для проростання. Для захисту від шкідників обливали окропом кущі агрусу і чорної смородини.

Народні прикмети на 8 квітня

Якою буде погода 8 квітня, таким, за прикметами, і буде 8 жовтня.

Сніг на дахах лежить 8 квітня – ще 30 днів він не розтане.

Якщо до 8 квітня не закінчити останню пряжу, то робота ще надовго затягнеться, адже найближчим часом треба вже виходити на город і в поле. Казали: “Навесні день довгий, а нитка коротка”.

Світлий схід сонця 8 квітня – можна прибирати сани, оскільки снігу вже не буде.

Заморозки в цей день – прикмета того, що весна буде холодною, а літо прийде ще нескоро

Зацвіла верба – можна виставляти бджіл на пасіці.

Де сильніше блищать зірки 8 квітня, звідти і вітер подме вранці.

Читайте також: ВЕРБНА НЕДІЛЯ 2017 РОЦІ: ТРАДИЦІЇ І ЗВИЧАЇ

Джерело.

facebook