fbpx
Лайфхаки
Чому треба їсти яблука

Дуже часто в житті ми надмірно цінуємо рідкісні заморські продукти, наділяючи їх часом вигаданими цілющими властивостями, і в той же час в упор не помічаємо звичні нам дари полів і городів. Це в повній мірі відноситься до яблук.

Яблука настільки повсякденні і доступні, що ніяк не претендують в нашій свідомості на роль чудодійного природного лікарського засобу. Тим часом, нашим предкам були добре відомі цілющі властивості яблук. Не дарма вони так часто зустрічаються в казках і легендах, як символ родючості, краси і здоров’я.

Якщо проаналізувати харчовий склад яблук, то ми побачимо, що в основному вони складаються з води, практично не містять жирів і білків, дуже мало вуглеводів. Зате тут є у великій кількості цілий набір необхідних вітамінів і перш за все вітамін С.

Крім цього, в яблуках містяться різні необхідні нашому організму макро і мікроелементи, в тому числі калій, натрій, цинк і так далі. Калорійність досить низька: в 100 г яблук в середньому міститься близько 45 ккал.

Продовження життя

За даними дослідження , проведеного американським хімічним товариством в 2011 році, вчені змогли довести збільшення тривалості життя піддослідних тварин на яблучної підгодівлі на 10%.

Існують також докази збільшення рухової активності цих тварин. Хоча дослідження в даний час проводяться на лабораторних тварин, немає ніяких перешкод у застосуванні отриманих загальних висновків і до людини.

Поліпшення пам’яті

За даними дослідження, проведеного університетом штату Массачусетс, споживання яблук збільшує виробництво і кількість нейротрансмітера ацетилхоліну в головному мозку.

Він є багатофункціональним гормоном, одним із завдань якого є модуляція нейро-пластичності, яка відповідає за здатність мозку змінюватися і будувати нові структури.

Підвищення кількості ацетилхоліну в головному мозку призводить до поліпшення пам’яті, а також перешкоджає виникненню хвороби Альцгеймера і дозволяє сповільнити зниження розумових здібностей людини.

Зниження ризику інфарктів та інсультів

Про інфаркти, інсульти та атеросклероз ми всі знаємо, що: а) це дуже погана штука; б) вони бувають буквально у кожного другого; в) причиною дуже часто є надлишок LDL-холестерину ( «поганий холестерин»).

А ось чого ви майже точно не знаєте – яблука в змозі зменшити кількість LDL-холестерину у пацієнтів на 23%. Це неймовірне досягнення: при лікуванні пацієнтів, які страждають від високого рівня холестерину.

Звичайні ліки можуть знизити LDL-холестерин на 18-50%, принісши з собою при цьому цілий ряд руйнівних побічних ефектів. Яблука лікують без побічних ефектів.

Читайте також: ЯК ПРОЖИТИ НА 35 РОКІВ ДОВШЕ

Зниження ризику ракових захворювань

За даними дослідження , проведеного на Гаваях, існує кореляція між споживанням яблук і ризиком постраждати від раку легенів у обох статей.

При дослідженні в групі з найвищим споживанням яблук була зареєстровано зниження ризику на 40-50%. Це може бути пояснено високою антиоксидантною активністю яблук, яка блокує певні процеси в організмі людини, відповідальні за розвиток раку легенів.

А що інші фрукти?

Виникає цілком резонне питання: це цілющі властивості притаманні тільки яблукам або існують і інші подібні продукти?

Так є! У цій роботі Корнельського університету досліджується антиоксидантна активність різних фруктів. Ми бачимо, що чемпіоном з точки зору корисності для здоров’я є журавлина, трохи відстали від яблук червоний виноград і полуниця.

Поліпшення пам’яті, зниження ризику різних захворювань і продовження тривалості життя – не так уже й погано для традиційного фрукта. І до того ж ще й дуже смачного!

Джерело.

facebook