fbpx
Лайфхаки
Чому в світі використовують 4 кольори паспортів

Якщо яка-небудь країна захоче надрукувати обкладинки для паспорта у відтінку 15-0343 (Greenery), названим Pantone кольором 2017 року, вона може це зробити.

“Ми можемо зробити обкладинку будь-якого кольору, який є в каталозі Pantone”, – Вільям Вальдрон, віце-президент з безпеки продуктів компанії Holliston, що виробляє паспорта

За даними Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), паспорт, як і будь-який офіційний машинозчитуваний проїзний документ, належить виготовляти з матеріалу, який згинається, а не складається. Він повинен не деформуватися при температурах від -10 до 50 ° С і залишатися читаним в умовах вологості від 5 до 95%.

Однак немає ніяких вказівок щодо зовнішнього вигляду паспорта. ICAO вносить пропозиції про розмір і тип шрифту, а також настійно рекомендує використовувати великі букви символів. Але деталі залишаються на розсуд держави, яка видала документ.

І все ж схильність до відтінків синього, темної лісової зелені, бордо і чорному можна пояснити. Коли мова заходить про вибір країною кольору паспортів, в гру вступає геополітика і релігія.

Мусульманські країни, наприклад, вважають за краще зелені паспорти, тому що цей відтінок має важливе значення в ісламі. Карибські держави використовують для обкладинки паспортів синій колір як символ Нового Світу і океану.

Вибір на користь темних тонів також може бути зроблений з міркувань практичності. Вважається, що так документ виглядає більш офіційно і менше видно, якщо він забруднений або зносився.

Читайте також: ЯКІ ОВОЧІ ЗАВАЖАЮТЬ СХУДНУТИ: НАУКОВА ВІДПОВІДЬ

Джерело.

facebook