fbpx
Здоров'я
Чому важливо спати не менше семи годин

Через хронічний брак сну порушуються процеси регуляції рівня глюкози в крові.

Всім нам з дитинства відомий той факт, що ті люди, які недосипають, часто хворіють різноманітними патологіями. Ще одне підтвердження цієї істини недавно опубліковано в американському медичному виданні The Lancet Journal of Diabetes and Endocrinology. За результатами досліджень вчених, люди, які в добу сплять менше шести – семи годин схильні до підвищеного апетиту.

Недостатня тривалість і глибина сну призводять до розладу добових циклічних ритмів і функціонування гіпоталамо-гіпофізарної системи. Вона ж, у свою чергу, є центральним регулятором всіх обмінних процесів, в тому числі і через посередництво ендокринної системи. Таким чином, через хронічний брак сну порушуються процеси регуляції рівня глюкози в крові, погіршується контроль людини над кількістю прийомів пиши і обсягом з’їденого.

Регулярне переїдання і хронічна втома є доброчинним грунтом для набору зайвих кілограмів. А надлишок жирової тканини це один з факторів, що послаблюють дію інсуліну – головного гормону, який регулює вміст глюкози в крові. Таким чином, істотно зростає ймовірність захворіти на цукровий діабет ІІ типу, для якого ожиріння є одним з головних факторів ризику.

Крім підвищення ймовірності ожиріння та цукрового діабету регулярний дефіцит сну часто призводять до гіпертонічної хвороби і розладів метаболізму. До речі, згідно з даними цього дослідження однієї з головних причин недосипання є користування портативними ігровими пристроями і планшетами. Також істотно погіршує якість сну позмінна робота і відсутність збалансованого режиму дня.

Таким чином, це дослідження ще раз підтвердило правильність тверджень про те, що нормальний сон – запорука здоров’я.

Читайте також: АНІ ЛОРАК ВИКЛИКАЛА ФУРОР В СПОКУСЛИВОМУ МІНІ

Джерело.

Related Post

facebook